Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Ogłoszenie o zbyciu nieruchomości Powiatu Kolskiego w drodze darowizny, położonej w Kole przy ul. PCK

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w trybie przetargu nieograniczonego

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na nieruchomość położoną w Kole przy ul. Mickiewicza 14

Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w m. Koło, ul. Bogumiła

Ogłoszenie o postępowaniu wywłaszczeniowym

Starosta Kolski wykonujący zadanie z zakresu administracji rządowej, zawiadamia o wszczęciu z urzędu z dniem 16 maja 2019 r., postępowania wywłaszczeniowego w celu pozbawienia prawa własności nieruchomości gruntowej o nieuregulowanym stanie prawnym, położonej we wsi Drzewce, gmina Osiek Mały, oznaczonej nr geodezyjnym dz. 62/1 o pow. 0,37 ha.

Festyn Mundurowy

Festyn Mundurowy
25 kwietnia 2019 r., godz. 10:00
Zespół Szkół Technicznych w Kole

Zmiana organizacji ruchu na ul. Ślusarskiej w Kole

Zmiana organizacji ruchu!

W związku z remontem przejazdu kolejowego na ul. Ślusarskiej w m. Koło, uprzejmie informujemy, że w dn. 17.04.2019r., nastąpi jego zamknięcie. Ze względu na lokalny charakter drogi, nie wytyczono objazdu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

W związku remontem na przejeździe kolejowym na ul. Włocławskiej w m. Koło, uprzejmie informujemy, że od dnia 18.04.2019 do dnia 19.04.2019, przejazd zostanie zamknięty. Zostanie poprowadzony objazd.

Zmiana organizacji ruchu na odcinku ulicy Prusa

Informujemy, iż w dniu 16 kwietnia 2019 roku w związku z wizytą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na odcinku ulicy Prusa w m. Koło w dniach 15.04.2019 r. - 16.04.2019 r.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

VII Marsz Pamięci

VII Marsz Pamięci
24 kwietnia 2019 r., godz. 11:00
Las Rzuchowski
Muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem

Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

W dniu 10 kwietnia br. mija dziewiąta rocznica katastrofy samolotu rządowego w Smoleńsku. Katastrofy nie przeżyła żadna z obecnych na pokładzie osób, a wśród nich Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką.

Tego dnia o godz. 17.00 w Parafii św. Bogumiła w Kole odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po mszy św. nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod obeliskiem poświęconym ofiarom tej tragedii.

Zapraszamy mieszkańców Powiatu Kolskiego do wspólnego oddania hołdu i uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej.

Starosta Kolski
/-/ Robert Kropidłowski

Proboszcz Parafii Św. Bogumiła w Kole
/-/ ks. Piotr Pawlak

Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego
/-/ Marek Świątek

„Poznaj swojego kontrahenta

„Poznaj swojego kontrahenta”- pod takim hasłem rozpoczęła się akcja informacyjna UOKiK, Federacji Konsumentów oraz Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Skierowana jest ona szczególnie do takich podmiotów (hotele, restauracje, świetlice, domy kultury , domy weselne itp.) które wynajmują pomieszczenia na pokazy komercyjne.

W ostatnich latach w powiecie kolskim znacząco wzrosła liczba organizowanych pokazów, podczas których konsumenci mogą być poddawani nieuczciwym praktykom rynkowym. Mimo wielu podejmowanych działań: -pomocy prawnej, akcji edukacyjnych i informacyjnych, skierowanych do mieszkańców naszego powiatu - tak zwane pokazy handlowe cieszą się nadal dużą popularnością. Ofiarami pokazów są najczęściej osoby starsze, które poddawane są różnym manipulacjom. Przychodzą na bezpłatne badania albo prezentację, a wychodzą z bardzo drogimi zakupami kompletu garnków, matami rehabilitacyjnymi czy podpisaną umową na pakiet usług pseudomedycznych. Zwabieni możliwością otrzymania prezentu nie zauważają, że nierzetelni sprzedawcy tak naprawdę ukrywają przed nimi handlowy cel spotkania, wprowadzają w błąd co do właściwości oferowanych produktów lub wmawiają zły stan zdrowia. Dotychczasowe moje doświadczenie rzecznika wskazuje na to, że sama akcja edukacyjno-informacyjna skierowana tylko do konsumentów jest niewystarczająca.

Kampania „Poznaj swojego kontrahenta” skierowana jest zatem również do firm wynajmujących sale na takie spotkania i może także przeciwdziałać nieuczciwym praktykom, do których dochodzi podczas pokazów na rynku sprzedaży bezpośredniej. Wynajmujący lokale często nie zdają sobie sprawy, że biorą nieraz nieświadomie udział w oszustwie. Wynajmowanie pomieszczeń firmom nierzetelnym to zachowanie nieetyczne. Mam nadzieję, że kampania „Poznaj swojego kontrahenta” skierowana do podmiotów wynajmujących lokale na tego typu spotkania (pokazy i bezpłatne badania), znacznie utrudni działanie nieetycznym firmom, pozwoli ograniczyć nieuczciwe praktyki rynkowe i oszustwa. Przedsiębiorcy wynajmujący lokale powinni zachować szczególną ostrożność przy wynajmowaniu pomieszczeń aby przeciwdziałać nieuczciwym praktykom rynkowym i oszustwom.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Kole

Ogłoszenie o sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości położonej w m. Janowice, gm. Babiak

Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w m. Ostrów Kolonia, gm. Osiek Mały

Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w m. Majdany, gm. Dąbie

Ogłoszenie o przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości położonej w m. Kaczyniec, gm. Koło

Nabór do służby przygotowawczej

 • autor: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.

Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.

Jeżeli chcą Państwo pozyskać fundusze na:

[EDUKACJA SZKOLNA]

 • krótkie międzynarodowe spotkania partnerów (2–5 dni),
 • wyjazdy uczniów (nie ma dolnej granicy wieku) + wyjazdy kadry towarzyszącej (od 5 dni do 2 miesięcy),
 • wyjazdy uczniów do partnerskiej szkoły w celu uczenia się w niej przez 2–12 miesięcy (w chwili wyjazdu muszą mieć 14 lat),
 • wyjazdy nauczycieli w celu nauczania lub szkolenia w partnerskiej placówce (2–12 miesięcy).

Lub

[MŁODZIEŻ]

 • Zielone i białe szkoły, wycieczki szkolne oraz obozy lub inne formy spotkań młodzieży na terenie Polski przy udziale uczniów zaproszonych z zagranicy (finansowanie pobytu zarówno własnych uczniów jak i gości)

zapraszamy do skorzystania ze szkolenia:

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

8 marca 2019, Kraków

11 marca 2019, Warszawa

1 kwietnia 2019, Poznań (Młodzież KA1)

8 kwietnia 2019, Kraków (Młodzież KA1)

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:

 • jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie dla akcji: Wymiany młodzieżowe oraz Partnerstwa strategiczne,
 • jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem formularza ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie kruczki/zawiłości formalne,
 • jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu z akcji: Mobilność młodzieży Partnerstwa,
 • w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi on spełniać,
 • jak sfinansować koszty zarządzania projektem (np. osób dedykowanych do pisania wniosków, rozliczania i raportowania realizacji projektu) z przyznanych środków,
 • jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: http://www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.

Twój e-PIT - akcja informacyjna Urzędu Skarbowego w Kole

Twój e-PIT - akcja informacyjna Urzędu Skarbowego w Kole

Nie wiesz jak elektronicznie złożyć zeznanie podatkowe?

Przyjdź 14 marca 2019 r. do Starostwa Powiatowego w Kole (s. 102), godz. 10:00

Dowiesz się jak:
- wygenerować zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38,
- wysłać zeznanie przy pomocy Twój e-PIT,
- uniknąć błędów w ich przygotowaniu.

W godzinach od 10:00 do 12:00 w ramach promowania nowej usługi Twój e-PIT, pracownicy Urzędu Skarbowego w Kole będą udzielać podatnikom praktycznych wskazówek do korzystania z tej usługi.

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ROLNIKÓW

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kole informuje że w dniu 5 marca 2019 r. o godz. 10.00 w sali nr 102 budynku Starostwa Powiatowego w Kole, odbędzie się spotkanie informacyjne dla rolników oraz podmiotów zewnętrznych.

Zakres tematyczny spotkania będzie obejmować:

 • Zasady przyznawania płatności obszarowych w kampanii 2019 r. w tym delimitacja (Zmiany!!) obszarów ONW
 • Możliwość składania od dnia 15 lutego 2019 r. do dnia 14 marca 2019 r. oświadczeń potwierdzających brak zmian we wniosku w stosunku do roku 2018
 • Rozliczanie dotacji przez KGW
 • Obsługa programu IRZ plus
 • autor: Grzegorz Galiński - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kole

Zagłosuj na masło z kolskiej mleczarni

Masło z kolskiej Mleczarni walczy o Godło „Nagroda Konsumenta 2019"! Pomóżmy i zagłosujmy bezpłatnie on-line na nasz lokalny produkt!!!

Wszyscy doskonale znamy pyszne, zdrowe i ekologiczne produkty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole. Jednym z nich, produkowanym od początku istnienia zakładu, a więc od 89 lat, mającym najdłuższą historię,  największą renomę i najwięcej nagród oraz ogromne uznanie konsumentów, jest najwyższej jakości kolskie Masło Extra. I to ten produkt, a właściwie gama kilku produktów z tej serii, ubiega się w głosowaniu internetowym o Godło „Nagroda Konsumenta 2019". Wspomóżmy je swoim głosem, a głosować można (bezpłatnie!) tylko jeszcze tylko najbliższe dwa tygodnie, do 1 marca br. na stronie:

https://www.nagrodakonsumenta.pl/maslo-82-tluszczu-producent-marka/

GŁOSOWANIE O PRZYZNANIE GODŁA “NAGRODA KONSUMENTA 2019″ZA WYSOKĄ JAKOŚĆ PRODUKTU I ZADOWOLENIE KONSUMENTA

GŁOSOWANIE TRWA od 30 stycznia 2019 do 1 marca 2019

Konsument może oddać tylko jeden głos na wybrany produkt.

W kategorii ” masło 82% tłuszczu producent/marka” zostaną przyznane 4 Godła dla producentów/marek z największą liczbą otrzymanych głosów konsumentów.

W szranki stanęły masła aż 34 zakładów mleczarskich z całej Polski, a więc konkurencja jest naprawdę duża. Jednak mieszkańcy Koła i powiatu kolskiego już nie raz pokazali, że potrafią wiele wywalczyć  w internetowych głosowaniach. Czy także tym razem pokażemy naszą lokalną siłę? Wspomóżmy naszą kolską Mleczarnię swoimi głosami! Wystarczy zaznaczyć pole przy znaczku OSM Koło i zagłosować na dole strony.

Zagłosować można (bezpłatnie!) jeszcze tylko przez najbliższe dwa tygodnie, do 1 marca br. na stronie:

https://www.nagrodakonsumenta.pl/maslo-82-tluszczu-producent-marka/

„Nagroda Konsumenta” jest programem prokonsumenckim oceniającym i opiniującym produkty i usługi w głosowaniu on-line przez samych konsumentów. Czterech najlepiej ocenionych przez nich producentów masła extra o zawartości 82% tłuszczu będzie miało prawo do posługiwania się godłem  „Nagroda Konsumenta 2019” na swoim produkcie przez 10 lat.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole istnieje od 1930 roku. W swojej działalności łączy mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami wytwarzania i wysoką jakością oferowanych produktów. Kolskie masła mające 89-letnią tradycję, charakteryzują się jednolitą smarowną konsystencją, czystym mlecznym smakiem i zapachem. To nasze lokalne produkty, które od tak dawna nieprzerwanie goszczą na stołach w naszych domach.

Jeśli masłu z Koła uda się zebrać wystarczająco dużą ilość głosów konsumentów i znaleźć się w ścisłym finale, będzie to doskonała promocja nie tylko naszej blisko 90-letniej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, ale także miasta Koła i powiatu kolskiego. Więc do dzieła! Pomożecie???

Źródło: OSM Koło

Ogłoszenie o wszczęciu postępownaia wywłaszczeniowego

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Wydawanie

Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ

oraz dostępu do

Zintegrowanego Informatora Pacjenta - ZIP

 

 

11 marca 2019 roku w godz. 9.00-15.00

Starostwo Powiatowe w Kole

ul. Sienkiewicza 21/23, 62-600 Koło

I PIĘTRO sala 101 i 102

Kwalifikacja wojskowa

W dniu 19 lutego 2019 roku w powiecie kolskim rozpocznie się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 14 marca. Kwalifikacja wojskowa przeprowadzona zostanie w pomieszczeniach budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole, ul. Blizna 37, w godz. 7.30 - 15.30.

Mężczyźni, którzy w danym roku kalendarzowym kończą dziewiętnasty rok życia są obowiązani stawić się, w określonym terminie i miejscu, do kwalifikacji wojskowej.

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej i dokonanie wstępnego przeznaczenia osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej do poszczególnych form powszechnego obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz założenie lub aktualizacja ewidencji  wojskowej i wydanie wojskowych dokumentów osobistych.

Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej odpowiada Starosta Kolski. Starosta przedstawia wojewodzie kandydatów do powołania do składu powiatowej komisji lekarskiej, zapewnia pomieszczenia, ich wyposażenie, porządek oraz bezpieczeństwo pracy organów uczestniczących w przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej. Zatrudnia osoby do prac związanych z wprowadzaniem danych do ewidencji wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej i wydawaniem wojskowych dokumentów osobistych oraz osobę do prowadzenia zajęć z osobami zgłaszającymi się do kwalifikacji wojskowej. Za organizację i przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej w imieniu Starosty Kolskiego odpowiedzialny jest Wydział Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kole. Pracownicy wydziału pełnią funkcje sekretarzy Powiatowej Komisji Lekarskiej w Kole.

Kwalifikację wojskową przeprowadzają wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych, wojskowych komendantów uzupełnień i starostów, a także wójtów i burmistrzów (prezydentów miast) na podstawie wojewódzkiego planu kwalifikacji wojskowej.

W dniu 18 stycznia 2019 r. Wojewoda Wielkopolski ogłosił w drodze obwieszczenia kwalifikację wojskową na obszarze Wielkopolski. Obwieszczenia zostały wywieszone w miejscach najbardziej uczęszczanych i widocznych, w sposób zwyczajowo przyjęty na danym terenie.

Obowiązek stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej określony został w art. 32-35 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz.U.2018.1459 z późn. zm.). W roku 2019 dotyczy osób określonych w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 października 2018 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2019 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1982).

http://wzk.poznan.uw.gov.pl/kwalifikacja-wojskowa-2019-r

Szkolenie z zakresu ochrony środowiska

Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Dyrektor Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Mariola Górniak oraz Dyrektor Zarządu Zlewni PGW Wody Polskie w Kole Jan Bartczak zapraszają wszystkie podmioty korzystające ze środowiska na bezpłatne szkolenie w dniu 22 lutego 2019 roku w sali 102 Starostwa Powiatowego w Kole w godz. od 9.20 do godz. 14.00.

Tematem szkolenia będą, m.in. opłaty za korzystanie ze środowiska, sprawozdawczość z zakresu gospodarowania odpadami oraz opłata produktowa. Ramowy program szkolenia:

 • 9.20 – 10.00 – opłaty za pobór wód i wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi – przedstawiciel Wód Polskich,

 • 10.00 – 14.00 – opłaty za korzystanie ze środowiska, sprawozdawczość i opłata produkotwa – przedstawiciele Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Prosimy o zgłaszanie tematów i pytań w tym zakresie na adres e-mail: os@starostwokolskie.pl.

 

Uwaga !

Informujemy, że od 21 stycznia 2019 roku Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kole będzie czynny w każdy poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.00.

Pogrzeb Śp. Wieńczysława Oblizajka

Informujemy, że Msza żałobna i pogrzeb Śp. Wieńczysława Oblizajka odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godz. 11.00 na Cmentarzu Parafialnym w Dobrowie.

27. Finał WOŚP w Kole

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!

13 stycznia 2019 r.
rozpoczęcie o godz. 15.30 - ulica Prusa w Kole

XVI Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Kole

HALA SPORTOWA MOSiR ul. Szkolna 2B

5 STYCZNIA (SOBOTA), GODZ. 17.00

WSTĘP WOLNY

GWIAZDA KONCERTU: KRZYSZTOF CUGOWSKI

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2019 roku - niedziela

Szczegóły na plakacie:

MDK w Kole zaprasza na koncert -Tylko jedna jest taka noc

,,Tylko jedna jest taka noc'', to nazwa koncertu, który dobędzie się w MDK w Kole, 6 stycznia, o godz. 13.00. Soliści studia wokalnego Prima Volta, pod kierownictwem Izabeli Rybnik, śpiewać będą polskie kolędy i pastorałki. 
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!
 
W załączniku plakat:

Uruchomienie syren w dniu 27 grudnia 2018 r. o godz. 16:40

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w dniu 27 grudnia 2018 r. o godz. 16:40 na terenie miasta Koła nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena), dźwiękiem ciągłym, trwającym 1 minutę.

 • autor: Edyta Adamczyk Urząd Miejski w Kole

Zmiana rozkładu czasu pracy w dniu 24.12.2018 r.

Informujemy, iż w dniu 24.12.2018 r. Starostwo Powiatowe w Kole czynne będzie do godz. 12.00.

Przeniesienie siedziby Biura Powiatowego ARiMR w Kole

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kole informuje, iż z dniem 20 grudnia 2018 r. nastąpi przeniesienie siedziby Biura Powiatowego ARiMR w Kole z ul. Kolejowej 13 na ul. B. Prusa 8 (nad PKO BP).

W związku z powyższym informuję, że w dniach od 20 do 31 grudnia mogą występować utrudnienia w otrzymywaniu dokumentów (paszporty, decyzje o puli kolczyków itp........) ze względu na przeinstalowywanie systemu informatycznego do nowej lokalizacji.

Zapraszamy do korzystania z systemu IRZ+ (zgłoszenia internetowe dotyczące zwierząt).

Dodatkowo informuję, że w dniu 24 grudnia Biuro Powiatowe ARiMR będzie nieczynne.

 • autor: Grzegorz Galiński - Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kole

100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Stowarzyszenie Kolscy Patrioci, Starosta Kolski oraz Burmistrz Miasta Koła

zapraszają do złożenia hołdu Powstańcom Wielkopolskim

27 grudnia 2018 roku

 

Program:

16.20 - zbiórka uczestników przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole, ul. Sienkiewicza 21/23

 • uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt.

16.40 - uruchomienie syren alarmowych w ramach upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

16.45 - złożenie kwiatów pod tablicami: „POLEGŁYM OBYWATELOM MIASTA KOŁA ZA WOLNOŚĆ I OJCZYZNĘ W LATACH 1914-1918,     1939-1945" oraz „PAMIĘCI ZASŁUŻONYM OBYWATELOM ZIEMI KOLSKIEJ, KTÓRZY PO 123 LATACH NIEWOLI 11 LISTOPADA 1918 R. WPROWADZILI PIERWSZY TYMCZASOWY ZARZĄD POWIATU KOLSKIEGO".

17.30 - Msza Święta w intencji uczestników walk powstańczych w klasztorze O.O. Bernardynów w Kole.

 • przemarsz pod pomnik „Poległym Bojownikom o Wolność Ojczyzny w latach 1831, 1863, 1914-1918, 1939-1945",
 • wystąpienie okolicznościowe Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Tomasz Nuszkiewicza oraz zaproszonych gości,
 • złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy.

W załączniku znajduje się plakat:

Bal karnawałowy w PiMBP w Kole

Konkurs plastyczny w PiMBP w Kole

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole

zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Bumerang

Ferie w PiMBP w Kole

Ferie 2019 !!! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole, zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta do spędzenia zbliżających się ferii zimowych w swoich placówkach. Spotkania mają charakter bezpłatny....

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniu 13 grudnia 2018 r. od godz. 11.00 do godz. 13.00 na pierwszym piętrze budynku A Starostwa Powiatowego w Kole odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez dzieci i rodziców Przedszkola Miejskiego nr 3 w Kole.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia.

Nabór do służby przygotowawczej

 • autor: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie

Konkurs plastyczny "Czarodziejskie słowa" - PiMBP w Kole - zapraszamy!

Wieczornica Niepodległościowa

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w m. Łuczywno, gm. Osiek Mały

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w m. Witowo, gm. Osiek Mały

Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11 listopada 2018 r. odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Kole, w trakcie których od godziny 09.15 do godziny 10.25 nastąpi przemarsz ulicami miasta kolumny marszowej składającej się z około 200 osób. Przemarsz odbędzie się ulicami: Sienkiewicza, Nowowarszawska, Stary Rynek, Grodzka i Mickiewicza pod pomnik ,,Poległym Bojownikom o Wolność Ojczyzny w latach 1831, 1863, 1914 – 1918, 1939 – 1945” nad Kanałem Ulgi rzeki Warty oraz powrót ulicą Mickiewicza i Kościelna do Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole.

Na czas przemarszu planowane jest zajęcie jednego (prawego) pasa ruchu z możliwością przejazdu pojazdów po pasie wolnym, z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom biorącym udział w pochodzie oraz porządku podczas jej trwania.

W związku z powyższym w trakcie trwania przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na wymienionych ulicach m. Koła.

Organizatorami uroczystości są: Starostwo Powiatowe w Kole oraz Urząd Miejski w Kole.

następna strona »

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.