Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Wielobój Obronny Szkół Ponadgimnazjalnych

8 maja 2015 w Potażnikach odbył się Wielobój Obronny Szkół  Ponadgimnazjalnych. Zawody zostały rozegrane w kategorii zespołowej i indywidualnej dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt z ZSRCKU w Kościelcu w składzie : Natalia Antas, Marletta Antas, Patrycja Jaśkiewicz zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz otrzymała Puchar Starosty Powiatu Konińskiego. Także drużyna chłopców ZSRCKU w składzie: Karol Augustyniak, Patryk Grochociński, Bartłomiej Kuśnierz zdobyła I miejsce i Puchar Prezydenta Konina. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie również odnieśli sukcesy: I miejsce – Karol Augustyniak, II miejsce - Patrycja Jaśkiewicz  i Patryk Grochociński.
Rywalizację w wieloboju rozpoczęto od testu wiedzy z historii II wojny światowej. Następnie młodzież wzięła udział w następujących konkurencjach : ładowanie magazynka 5 nabojami, oddanie 5 strzałów z odległości 50 m z broni TOZ- 17 w pozycji leżącej i  stojącej, rzut granatem na odległość (min. 20 m dziewczęta i 35 m chłopcy), bieg terenowy na dystansie 2000 m i strzelanie do tarcz samoopadających. Zawody zorganizowane zostały przez Powiatową Organizację LOK w Koninie, KSS LOK „Muszkiet” i MODN w Koninie. Opiekunami drużyn byli Wiesław Kujawa i  Gabriel Piguła.

  • autor: ZSRCKU w Kościelcu
  • Mistrzowie Wieloboju Obronnego z Opiekunami

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.