Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

II Turniej Klas Policyjnych

28 kwietnia 2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, ale także był wyrazem pamięci  o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940r. ZSRCKU w Kościelcu reprezentowała młodzież w składzie: Karol Augustyniak, Grochociński Patryk, Kuśnierz Bartłomiej i zajęła VI miejsce. Trzyosobowe zespoły z 19 szkół rywalizowały między sobą w czterech konkurencjach: rzucie granatem, strzelaniu, na torze przeszkód oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorami Turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie oraz  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Jarocinie. Patronat Honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski. W skład Komitetu Honorowego weszli także: Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Uczestnicy Turnieju mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w innych służbach mundurowych. Strażacy z Komendy PSP w Jarocinie zaprezentowali pokaz wydobycia osoby poszkodowanej z samochodu i gaszenia wraku, a żołnierze z 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w ich codziennej służbie. Policjanci  z Jarocina przygotowali wystawę przedstawiającą dzieje jarocińskiej Policji w okresie międzywojennym.

  • autor: tekst i fot. ZSRCKU

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.