Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Wystawa Polskie ordery i odznaczenia

Obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole, które odbyły się w piątek 7 listopada 2014 roku, zostały wzbogacone o wystawę „Polskie ordery i odznaczenia” przygotowaną przez bibliotekę szkolną.
Inauguracji ekspozycji dokonał uczeń klasy III B Krzysztof Świątczak, laureat szkolnego konkursu „Ku niepodległości”.

Zgromadzono 70 eksponatów polskich orderów, odznaczeń i medali pochodzących ze zbiorów prywatnych pana Jarosława Zduńczyka. Kolekcja prezentowana jest w gablotach na holu szkoły.
Są to odznaczenia związane z okresem walk o niepodległość naszego państwa. Wystawa obejmuje przede wszystkim odznaczenia polskie z okresu międzywojennego i wojennego z Orderem Virtuti Militari, Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Monte Cassino, Krzyżem Kampanii Wrześniowej 1939 i inne, których historia jest związana z burzliwymi dziejami narodu polskiego, jego walką o niepodległość i wysiłkiem przy odbudowie Ojczyzny. Każde odznaczenie jest wyrazem patriotyzmu i ma swoją odrębną historię za którą stoją bohaterskie czyny.

Wśród medali i odznaczeń wyróżniają się Order Świętego Stanisława, jedyny w Rzeczypospolitej, którego statut ustanowił król, Krzyż Kampanii Wrześniowej ustanowiony w 1984 r. dekretem Edwarda Raczyńskiego Prezydenta RP na uchodźstwie.

11 listopada

11 listopada

11 listopada 2014r.

Szkolenie

W dniu dzisiejszym z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Kole odbyło się szkolenie dotyczące zasad postępowania w przypadku otrzymania informacji o podłożonym ładunku wybuchowym. W spotkaniu współorganizowanym przez Starostę Kolskiego uczestniczyło prawie 70 przedstawicieli instytucji państwowych i samorządowych, szkół oraz centrów handlowych powiatu kolskiego.

19-go listopada br. w budynku Starostwa Powiatowego w Kole odbyło się szkolenie, dotyczące postępowania w przypadku otrzymania informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. W spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kole oraz Starostwo Powiatowe w Kole udział wzięli m.in. kierownicy jednostek organizacyjnych administracji państwowej i samorządowej, dyrektorzy szkół, a także administratorzy centrów handlowych powiatu kolskiego.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem uczestników szkolenia przez Komendanta Powiatowego Policji w Kole insp. Wiesława Grzegorczyka oraz Starostę Kolskiego Pana Wieńczysława Oblizajka. W szkoleniu przeprowadzonym przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Kole - st. asp. Przemko Chudykowskiego oraz przedstawiciela Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego kolskiego Starostwa Pana Roberta Jokiela, słuchacze dowiedzieli się w jaki sposób reagować na informację o podłożonym ładunku wybuchowym oraz o zakresie odpowiedzialności administratora budynku zagrożonego atakiem terrorystycznym i zakresie podejmowanych działań przez Policję. Osoby uczestniczące w szkoleniu uzyskali także informacje o materiałach i urządzeniach stosowanych w terrorze bombowym, a także szeroko omówiona została kwestia niebezpiecznych przesyłek wysyłanych drogą pocztową.

Zaproszenie

Zapraszamy do punktu konsultacyjnego.

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.