Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Konkurs BHP w ZST w Turku

,,Jeśli kochasz swą rodzinę zapamiętaj słowa te- nastaw siebie i rodzinę na zasady BHP” –tym hasłem uczennica klasy 3 Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia ZST w Kole Daria Skoniecka zajęła I miejsce w konkursie na hasło promujące zasady stosowania przepisów BHP

15 listopada 2017r. młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Kole wzięła udział w warsztatach i konferencji pod hasłem ,,Bezpiecznie od Startu” zorganizowaną przez Zespół Szkół Technicznych w Turku pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy.

Od kilku lat Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi kampanie poświęconą młodym pracownikom rozpoczynającym pracę zawodową. Kampania ta ma na celu edukowanie młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych i kształcenie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań w pracy, a także informowanie przyszłych pracowników o prawnych aspektach ochrony pracy.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących prawa pracy, prezentacjach, na których informowano przyszłych pracowników jak powinny wyglądać bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz pokazach przeprowadzonych przez Państwową Straż Pożarną w Turku.

Udział w konferencji był dla wszystkich cennym doświadczeniem, dzięki któremu zwiększyła się świadomość dotycząca zagrożeń związanych z wykonywaniem pracy oraz wiedza na temat prawa pracy.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.