Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Sukces #KOMÓRKOMANII w Zespole Szkół Technicznych w Kole

Podczas finału akcji WIELKOPOLSKA#KOMÓRKOMANIA, 13 grudnia br., Zespół Szkół Technicznych w Kole pozyskał potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Społeczność szkolna wraz z fundacją DKMS wsparła misję walki z nowotworami krwi. Zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pozostałych pracowników szkoły w pozyskiwanie potencjalnych dawców pomoże pacjentom zmagającym się z nowotworami krwi na całym świecie.

Poprzez wolontariat akcja buduje właściwe postawy społeczne i uwrażliwia młodzież na problemy drugiego człowieka. Realizacja działań w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA wpisuje się w założenia podstawy programowej III i IV etapu edukacyjnego. Rozwija u uczniów postawy dbałości o zdrowie własne i innych ludzi oraz umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Koordynatorem szkolnej akcji była Dorota Kołodziejska , a nauczycielki Małgorzata Gralak i Emilia Lewicka wspomagały organizację przedsięwzięcia. Uczennice: Weronika Czupryńska, Klaudia Jankowska, Karolina Olczak, Paulina Rogacka, Monika Nadolska oraz Wiktoria Tęgos pełniły rolę wolontariuszek.

„Ty też uratuj komuś życie” to hasło, na które odpowiedziała cała społeczność Zespołu Szkół Technicznych w Kole. Wszystkim należą się podziękowania, ale szczególne wyrazy wdzięczności należy skierować do uczniów, którzy stali się potencjalnymi dawcami.

  • autor: Dorota Kołodziejska

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.