Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Spotkanie noworoczne strażaków

W dniu 12 stycznia 2018 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Dąbiu odbyło się Spotkanie Noworoczne Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kole z przedstawicielami Zarządów Gminnych OSP, przedstawicielami służb, inspekcji i straży, wojska, nadleśnictwa, a także przedstawicielami samorządów z terenu powiatu kolskiego. Wspólne spotkanie stanowiło doskonałą okazję do podsumowania działań podejmowanych w 2017 roku, a także do złożenia sobie życzeń i podziękowań. Gospodarzem spotkania była Gmina Dąbie z burmistrzem Tomaszem Ludwickim, który powitał zebranych oraz przedstawił cel i program spotkania.

Na pierwszym w tym roku posiedzeniu omówiono zadania programowe zrealizowane w 2017 roku, a także przedstawiono plany i założenia na 2018 rok.

Podsumowania realizacji zadań w 2017 roku dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek dziękując druhom za trud i poświęcenie oraz działalność sportową i kulturalną. Głos zabrał także Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendant Powiatowy PSP w Kole bryg. Robert Kropidłowski, który skupił się na omówieniu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przedstawił statystyki dotyczące zdarzeń, jakie wystąpiły na terenie powiatu kolskiego w 2017 roku. Swoją obecnością druhów zaszczyciło wielu znamienitych gości, w tym poseł na Sejm RP Leszek Galemba, który podziękował druhom za ich działalność. Krótką modlitwę dla zebranych poprowadził kapelan strażaków, ks. Wojciech Szczepankiewicz. Podczas spotkania druhowie podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia noworoczne.

Spotkanie wzbogaciła bogata część artystyczna, w której wystąpili: Zespół Folklorystyczny "Nadnerzanki", Miejsko-Strażacka Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Dąbiu oraz zespół "Effatha" z Chwalborzyc..

Współorganizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Kole – Wydział Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego.

26. Finał WOŚP już za nami

 W dniu 14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już, finałowa scena mieściła się na ul. Prusa przy budynku Starostwa Powiatowego w Kole. Przed sceną zebrały się tłumy mieszkańców, którzy mimo mroźnej pogody nie zawiedli i tym razem. Dla zgromadzonych przygotowano wiele atrakcji.

Na początku na scenie pojawiła się młodzież ze Studia wokalnego działającego przy Miejskim Domu Kultury w Kole, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Następnie mogliśmy podziwiać układy taneczne przygotowane przez zespół taneczny "Debiut" działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole oraz zespół taneczny "Friska" działający przy MDK w Kole. W dalszej kolejności mogliśmy wysłuchać koncertu zespołu "KOZAK SYSTEM".

O godz. 18.00 rozpoczęła się licytacja gadżetów, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczną gwiazdą był zespół "POWER PLAY", który swoim występem porwał publiczność do wspólnej zabawy. Na koniec wszyscy zebrani mogli podziwiać specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba".

W tym roku kolski sztab zebrał 96 105,62 tys. zł, co stanowi rekordową sumę w porównaniu z latami ubiegłymi. Zebrane pieniądze posłużą wyrównaniu szans w leczeniu noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w innych gminach i miastach Powiatu Kolskiego.

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.