Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

„Moja opowieść o świętym Mikołaju” - podsumowanie

W siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Kole -  8 lutego br. -  odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego „Moja opowieść  o świętym Mikołaju”. Organizatorami konkursu byli: z ramienia Specjalnego Ośrodka Szklono Wychowawczego  w Kole – Krystyna Wasilewska i Anna Jachnik, z ramienia PiMBP w Kole – Aleksandra Kowalska i Anna Pietruszka. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Kolski - Wieńczysław Oblizajek, patronat medialny objęła Telewizja Kablowa SM oraz portale: e-kolo.pl i okraglemiasto.pl

Na konkurs  adresowany  do dzieci i młodzieży szkolnej oraz  osób dorosłych,  nadesłano 38 prac literackich z całej Polski (7 województw, 21 miejscowości). Jury  uhonorowało 13 osób, w kategoriach:

klasy 1-3 szkół podstawowych:

    1. Julię Kujawę
    2. Natalię Rosiak
   3.  Weronikę Kucharską

klasy 4-6 szkół podstawowych

    1. Aleksandrę Koniarczyk
    2. Marię Jaskólską
    3. Jana Dalentkę

klasy 7  szkół podstawowych i gimnazjów:

    1. Magdalenę Jabłońską, Bartosza Mikołajczewskiego
    2. Maję Polaszek
    3. Aleksandrę Żądło

dorośli:

    1, Grażynę Gołdych,Izabelę Michtę
    2. Joannę Kwiatkowską

Nagrody przyznali również: Starosta Kolski  - kolance  Grażynie Gołdych; Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja” –  Bartoszowi Mikołajczewskiemu z Chocenia; wychowankowie SOSW w Kole -  Izabeli Michcie z Sosnowca.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Kolskie, SOSW w Kole, PiMBP w Kole oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”.

Laureaci konkursu  odbierali nagrody z rąk:  Zenona Wasiaka, Naczelnika Wydziału Promocji, Rozwoju  i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kole, Aleksandry Kowalskiej,  dyrektora PiMBP w Kole,  Anety Brdyś,  prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przyjaciele Świętego Mikołaja”, Anny Pietruszki z PiMBP w Kole i  Anny Jachnik z SOSW w Kole.

Krystyna Wasilewska, podsumowując konkurs, podziękowała Twórcom za to, że dzięki ich utworom wychowankowie SOSW w Kole mieli możliwość poszerzenia wiedzy o swoim wyjątkowym Patronie – Świętym Mikołaju. Organizatorzy konkursu zapewnili, że wszystkie nagrodzone prace znajdą swoje godne miejsce w Izbie Patrona w SOSW w Kole i na pewno będą często czytane, i to nie tylko w okresie przedświątecznym.

Prace nagrodzone w konkursie zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatorów konkursu: http://soswkolo.szkolnastrona.pl , http://www.biblioteka-kolo.pl. Zapraszamy do ich przeczytania – naprawdę warto!

 

                                                                                                                                                  

 

 

  • autor: Anna Pietruszka - PiMBP w Kole
  • autor: Mariusz Kozajda - Kurier Kolski

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.