Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

V Kolski Marsz Żołnierzy Wyklętych

W dniu 25 lutego 2018 roku odbył się V Marsz Żołnierzy Wyklętych, który rozpoczął obchody Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Zebranych na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole powitał Prezes Stowarzyszenia "Kolscy Patrioci" Sławomir Grabowicz. Wśród zgromadzonych znaleźli się m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba, Dyrektor Biura Poselskiego Posła RP Leszka Galemby Grzegorz Fiałkowski, Sekretarz Powiatu Kolskiego Andrzej Tomczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański, Komendant Powiatowy PSP w Kole bryg. mgr inż. Robert Kropidłowski. Na początku odegrano hymn państwowy, któremu towarzyszyło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przez uczniów klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

W dalszej części kolumna marszowa przeszła ulicami miasta pod tablicę upamiętniającą miejsce kaźni Polaków w latach 1945-1956 umieszczoną na budynku byłej siedziby NKWD i UB przy ul. Grodzkiej, a następnie na grób por. Zygmunta Wawrzyniaka ps. "SĘP" znajdujący się na Cmentarzu Parafialnym w Kole, gdzie złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

Organizatorzy podziękowali wszystkim za przybycie oraz zaprosili do udziału w dalszych uroczystościach związanych z V Kolskim Tygodniem Żołnierzy Wyklętych, który potrwa do 4 marca.

Poniżej znajduje się harmonogram dalszych uroczystości.

25 lutego (niedziela)

godz.17.00 - V Kolski Marsz Żołnierzy Wyklętych (start przed Starostwem Powiatowym w Kole)

1 marca (czwartek)

godz.18.00 - Msza Św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. oraz koncert uczniów SP nr 2 pt. "Niezłomnym"...

godz.19.00 - "Płomień Niezłomnych" (plac przed Ratuszem)

2 marca (piątek)

godz. 18.00 - Koncert Tadeusz "Tadek" Polkowski (MDK - wstęp wolny)

3 marca (sobota)

godz. 17.00 - Koncert pieśni patriotycznych Chóru "Lutnia" z Koła

Spotkanie z Panem Andrzejem Stryjewskim synem sierżanta Wiktora Stryjewskiego ps."Cacko" - 38-krotnie skazanego na karę śmierci i zamordowanego 18.01.1951 r.

4 marca (niedziela)

godz.12.00 - Bieg Tropem Wilczym (dystans 1963m i 5 km)

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.