Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Niebieski przemarsz

28 marca odbył się uroczysty przemarsz na niebiesko ulicami miasta Koła. Klasy mundurowe Zespołu Szkół Technicznych po raz kolejny zostały zaproszone do wzięcia udziału w Niebieskim Przemarszu z okazji Światowego Dnia Autyzmu. W tym roku do mundurówek dołączyła klasa I Technikum Informatycznego.

Uroczystość przemarszu rozpoczęła się pod siedzibą Stowarzyszenia Autyzm i My, która znajduje się przy Niepublicznym Tęczowym Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kole. Kadeci klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Kole asekurowali wszystkich przedszkolaków biorących udział w marszu. Ich zadaniem było zabezpieczenie środkowej linii ulicy, by każdy z maluchów był bezpieczny w trakcie pochodu. Uczniowie klasy I Technikum Informatycznego nieśli baner, idąc na czele przemarszu, a pozostali uczniowie tej klasy zamykali pochód przedszkolaków. Trasa marszu przebiegała ulicami: Nagórna, Powstania Warszawskiego, Aleją Jana Pawła II, Henryka Sienkiewicza, Szkolną, Konopnickiej, 3 Maja, Narutowicza, Słowackiego, aż do parkingu przy Miejskim Domu Kultury.

Gdy wszyscy dotarli na miejsce, organizatorki podziękowały za wsparcie obchodów Światowego Dnia Autyzmu, po czym zaproszono przedstawicieli przedszkoli i szkół, by wypuścili w niebo symboliczne niebieskie balony. Na zakończenie z radością przyjęliśmy zaproszenie, by za rok również zaznaczyć swoją obecność. W czasie przemarszu opiekę nad młodzieżą sprawowali Anna Fąkowska, Alina Walasek, Andrzej Rostkowski i Michał Woźniczko.

  • autor: ZST w Kole

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.