Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Sukces SOSW w Kole

Sukces SOSW w Kole na Olimpiadzie Matematyczno-Przyrodniczej

16 maja 2018 r., w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Turku odbyła się IX Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza. Tegoroczna edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem: „W głowie myśli ul” i związana była z pszczołami. Oprócz reprezentacji SOSW w Kole, wzięły w niej udział drużyny z Ośrodków w Turku, Koninie, Słupcy, Rychwała. Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że drużyna SOSW w Kole w składzie: Jolanta Jaskólska, Marta Urbaniak, Maciej Kacprzak, Konrad Hudec zdobyła tytuł wicemistrzów, zajmując II. miejsce.

Celem Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej jest m.in. doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych wśród uczniów oraz podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. W tym roku uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji o życiu pszczół, którą wygłosił pan Eugeniusz Rusek oraz zapoznać się z pracą pszczelarza, którą zaprezentował pan Jacek Kubiak. Obaj panowie to pasjonaci i hodowcy pszczół, członkowie Polskiego Związku Pszczelarskiego. Po niezwykle interesującym wprowadzeniu w tematykę Olimpiady przyszła pora na zmagania konkursowe. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Każdy uczeń rozwiązywał pisemny test składający się z 18 pytań (zadań) z zakresu biologii i fizjologii pszczół. Zespołowa rywalizacja obejmowała zagadnienia teoretyczne oraz wykonanie praktycznych zadań matematycznych. Ponadto każda drużyna przywiozła autorską fotografię przedstawiającą pszczołę, która była oceniana przez Komisję Konkursową.

 

  • autor: Krzysztof Sójecki - SOSW w Kole

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.