Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

LO mistrzem Polski

W dniach 7-9 czerwca 2018 roku w Rzeszowie odbył się etap centralny XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Mistrzowie Wielkopolski, czyli drużyna z LO w Kole w składzie: Julia Kwiatkowska (kapitan), Agata Rossa, Klaudia Sztrauch, Łukasz Rzepecki, Maciej Suliński, Klaudia Sawicka (zawodnik rezerwowy) i Agnieszka Frontczak (opiekun); wywalczyła I miejsce i zdobyła tytuł mistrza Polski, za co otrzymała Puchar Prezydenta Polski – pana Andrzeja Dudy.

Młodzi ratownicy musieli udzielić pierwszej pomocy na dwunastu stacjach z pozorowanymi wypadkami oraz rozwiązać bardzo trudny test teoretyczny. Do etapu centralnego drużynę z „Kazika” przygotowywali instruktorzy pierwszej pomocy z Oddziału Rejonowego PCK w Kole: Sylwia Pokrywczyńska, Zofia Rowecka, Sebastian Wysocki, Krystian Hemmermeister oraz ratownik medyczny – Radosław Rossa. Nieoceniona była również pomoc i doświadczenie absolwentów LO i jednocześnie członków drużyny pierwszej pomocy w przeszłości.

  • autor: Oddział Rejonowy PCK w Kole

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.