Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Targi Rolnicze w Kościelcu

Czterdzieste, jubileuszowe Targi Rolnicze Kościelec 2018 dobiegły końca. Tegoroczne targi miały niepowtarzalny charakter. Połączyły w sposób profesjonalny wielki swój jubileusz 40-lecia z największym jubileuszem tego roku jakim jest 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Radość z tego jubileuszu umiejętnie podkreślono pełną zadumy akademią Niepodległości Polski. Inscenizację patriotyczną przedstawił Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Na placu targowym obleganym przez rolników i okolicznych mieszkańców bogatą wystawę przedstawiło blisko 250 firm i instytucji z branży rolniczej oraz okołorolniczej. Była to niepowtarzalna okazja by porozmawiać o nowościach oraz innowacjach w branży rolnej. Targi Rolnicze Kościelec 2018 odbyły się pod hasłem: „Promocja agrobiznesu – innowacyjność w rolnictwie”. Dużą popularnością cieszyła się prezentacja w formie degustacji lokalnych produktów w ramach promocji krótkich łańcuchów żywnościowych oraz prezentacja mobilnej aplikacji doradczej EPSU Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Operacje te są finansowane ze środków UE w ramach KSOW Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Rolnicy licznie przybyli na targi, skorzystali z oferty i mamy nadzieję, że z wielkim pożytkiem dla siebie spędzili ten świąteczny dzień. Jest to bardzo ważne dla doradztwa i rolników, gdyż obecnie właśnie branża rolnicza przyczynia się realnie do wzrostu gospodarczego naszego regionu – Wielkopolski. Historia jest fundamentem, na którym z nadzieją budujemy naszą przyszłość, śmiało i odważnie korzystając z innowacji czasu teraźniejszego. W duchu tych rozważań z wielkim optymizmem na przyszłość świętowaliśmy Jubileusz 40-lecia rolniczych imprez targowych w Kościelcu.

Targi rolnicze w Kościelcu to impreza zapisana na stałe w kalendarium. Tradycja organizowania wystaw rolniczych w Kościelcu jest prawie tak długa jak historia doradztwa w Wielkopolsce. Zalążkiem obecnej formuły targów były tak zwane „Dni Otwartych Drzwi” nauki i doradztwa rolniczego o charakterze edukacyjnym. Aby dni te uatrakcyjnić zaczęto stopniowo organizować wystawy sprzętu i środków do produkcji rolnej. Kolejna edycja targów odbędzie się za rok, na którą to już dziś serdecznie zapraszamy.

  • autor: WODR w Poznaniu

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.