Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

„Policjanci w służbie historii"

ZSRCKU w Kościelcu zostało laureatem II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii". Konkurs był adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie musieli odnaleźć i opisać miejsce pamięci związane z historią policji, przedstawić sylwetkę policjanta, którego postawa jest wzorem służby Polsce i Polakom oraz przygotować krótki film prezentujący jego służbę na rzecz Państwa Polskiego.

W nagrodę na przełomie sierpnia i września 2018 roku uczniowie II klasy Technikum Ekonomicznego o profilu prawno-mundurowym wraz z opiekunem Anetą Gorzkowską wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym na trasie Łotwa – Rosja – Litwa.

  • autor: Aneta Gorzkowska

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.