Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Finał projektu “Cool-Tour. Młodzi badacze regionu 2.0”

W czerwcu zakończył się wspólny projekt Wydziału Filologii Polskiej UAM i Starostwa Powiatowego w Kole pt. “Cool-Tour. Młodzi badacze regionu 2.0”. Projekt realizowany był w ramach programu “Ścieżki Kopernika 2.0” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój)

Celem przedsięwzięcia było stworzenie przez pracowników WFPiK innowacyjnego, opartego na edukowaniu poprzez osobiste doświadczenie, programu zajęć poświęconych geografii kulturowej regionu – jego kulturze i językowi – i przeprowadzenie ich z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych powiatu.

W projekcie uczestniczyli uczniowie uczniowie i nauczyciele 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu, po 15 uczniów z każdej placówki. Szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Kole, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu, Zespół Szkół Technicznych w Kole.

Poszczególnymi modułami zajęć kierował zespół naukowy: dr hab. Jerzy Borowczyk (moduł geografia kulturowa), dr Błażej Osowski (moduł językowy), dr Tomasz Umerle (moduł cyfrowy), dr Monika Grzelka i dr hab. Krzysztof Skibski (moduł retoryczny). Kierownikiem projektu był prof. Jerzy Kaniewski.

W ramach projektu wypracowano następujące efekty:

Cztery moduły zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

https://drive.google.com/drive/folders/1hk47-IDMopM2bURJDwDXj1Ktkx7oicZU?ogsrc=32

Elementy interaktywnej mapy regionu:

https://drive.google.com/drive/folders/10hkoA3RHfQgQQEc1jKexClU47CnYTEJ-?ogsrc=32

 

  • autor: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.