Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Łóżka z Holandii w SPZOZ w Kole

Po raz kolejny mamy dowód na to, że dobra współpraca potrafi czynić wiele dobrego. Kolski szpital przekonał się o tym kolejny raz. 13 czerwca 2018 roku Menno Vos z holenderskiego miasta Emmen przesłał e-mail ze zdjęciami łóżek szpitalnych do dawnego mieszkańca powiatu kolskiego Adama Malińskiego, który powiadomił niezwłocznie Dyrekcję Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.

Dyrekcja Szpitala wyraziła zainteresowanie pozyskaniem tych łóżek, zwłaszcza, że są one wyposażone w silnik elektryczny i pilota, co ułatwia pobyt pacjenta w szpitalu. W poniedziałek 25 czerwca br. o godz. 14.30 do Emmen przybył samochód ciężarowy z obsadą dwóch kierowców: panowie Krzysztof Lewandowski i Wojciech Odorowski, którzy zaoferowali swoją pomoc w transporcie łóżek. Kierowcy razem z Menno Vos i trzema holenderskimi Przyjaciółmi Polski przystąpili do załadunku.

Istotne było ich odpowiednie ułożenie i zabezpieczenie, aby nieuszkodzone dotarły do Szpitala w Kole. Pan Adam Maliński razem z Menno Vos koordynował przygotowanie tej udanej polsko- holenderskiej operacji logistycznej. Dziękuje On wszystkim Ludziom Dobrej Woli za każdą formę okazanego wsparcia.

  • autor: Redakcja e-kolo.pl

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.