Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Powiatowe Obchody Święta Policji

20 lipca 2018 r. odbyły się w Kole Powiatowe Obchody Święta Policji. Kilkudziesięciu policjantów odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjantom i pracownikom cywilnym wręczono także wyróżnienia. Na uroczystej gali zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcącym zebrali się również zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.

Powiatowe Obchody Święta Policji w Kole rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, którą celebrował kapelan kolskich stróżów prawa ks. Józef Wronkiewicz. Po wygłoszonej homilii w Liceum Ogólnokształcącym w Kole odbyła się uroczysta gala. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi ościennych jednostek, emerytowani policjanci, przedstawiciele służb oraz instytucji współpracujących na co dzień z kolską Policją.

Od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Kole mł. insp. Arturowi Foryńskiemu, rozpoczął uroczystość Naczelnik Wydziału Prewencji tutejszej jednostki kom. Michał Bryl. Po przywitaniu gości i odegraniu hymnu państwowego, nadkom. Violetta Mójta wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Kole wręczyła kilkudziesięciu kolskim funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W bieżącym roku taki awans otrzymało 59 policjantów, w tym 2 w korpusie oficerów młodszych, 21 w korpusie aspirantów, 30 w korpusie podoficerów oraz 6 w korpusie szeregowych. Ponadto przełożeni przyznali wyróżniającym się w służbie policjantom i w pracy pracownikom wyróżnienia w formie pochwały.  Istotnym elementem było również przyznanie Srebrnych Medali Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego dwojgu policjantów, za działalność społeczną oraz pomoc w realizacji zadań statutowych.

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, Radca Prawny Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkom. Violetta Mójta reprezentująca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Starosta Kolski Pan Wieńczysław Oblizajek oraz Wiceburmistrz Miasta Koła Pani Elżbieta Modrzejewska. Wszyscy w swoich przemówieniach składali policjantom i pracownikom Policji serdeczne życzenia z okazji ich święta. Nie zabrakło również gratulacji dla awansowanych i wyróżnionych. Na zakończenie głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Kole, mł. insp. Artur Foryński, który podziękował wszystkim kolskim policjantom i pracownikom komendy za codzienną służbę i pracę. Słowa uznania skierował również do lokalnych samorządów, instytucji, służb, inspekcji oraz osób wspierających kolską jednostkę na co dzień, bez których – jak określił - tak wysokie osiągnięcia nie byłyby możliwe.

  • autor: KPP w Kole

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.