Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego

W dniu 25 sierpnia 2018 roku na Stadionie Miejskim MOSiR w Kole odbyła się już 6. edycja „Wielkopolskiego Święta Mleka i Powiatu Kolskiego”. Impreza została zorganizowana przez Powiat Kolski oraz Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Kole przy współfinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka. Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców z terenu powiatu kolskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Leszek Galemba, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, kierownicy powiatowych służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele wielkopolskich mleczarni.

W trakcie imprezy swój dorobek w formie promocyjnych stoisk wystawowych przedstawiały powiatowe służby, inspekcje i straże: Komenda Powiatowa Policji w Kole, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kole, jednostki organizacyjne: Powiatowy Urząd Pracy w Kole, szkoły ponadgimnazjalne i placówki oświatowe: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole, Zespół Szkół Technicznych w Kole, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu oraz inne zaprzyjaźnione instytucje, w tym: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Koninie, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Kole, Nadleśnictwo Koło.

Imprezę wzbogaciły także stoiska organizowane w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, na których mieszkańcy mogli zaczerpnąć fachowej wiedzy dotyczącej rolnictwa oraz rozwoju powiatu i obszarów wiejskich. Materiały informacyjne na stoiskach przygotowały i przedstawiały: Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych Wschodniej Wielkopolski, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Kole, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kole, KOL-NET s.c. Marek Szumny, Łukasz Wykpisz. Swoje stoisko wystawił także Powiat Kolski, na którym pracownicy Wydziału Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego prezentowali „Strategię Rozwoju Powiatu Kolskiego na lata 2015-2025” oraz na którym dostępne były liczne materiały i gadżety promocyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska wystawowe wielkopolskich mleczarni, na których można było posmakować różnorodnych wyrobów.

Bogaty program artystyczny rozpoczął program dla dzieci pn. „Pirackie opowieści”, który poprzez konkursy przyciągnął najmłodszych uczestników do wspólnej zabawy. Nawiązaniem do tradycji ludowych był występ Zespołu Śpiewaczo-Muzycznego „Gama” z Witowa. W dalszej kolejności zebrani przed sceną mogli wysłuchać przebojów światowych w wykonaniu Katarzyny Zawady. Na scenie zaprezentowała się także formacja LILI, która bawiła licznie zgromadzonych w rytmie muzyki disco polo. Gwiazdami tegorocznej imprezy były zespoły BRACIA oraz D-BOMB.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.