Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Sukces KGW w Rzuchowie

W dniu 9 września 2018 roku na terenie Wyspy Edwarda w Zaniemyślu odbył się "VIII Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej", którego organizatorem był Powiat Średzki.

Impreza ta stanowi doskonałą okazję do pielęgnacji tradycji kulinarnych regionu, wymiany doświadczeń kulinarnych oraz promocji powiatów województwa wielkopolskiego.

Powiat Kolski reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa z gminy Dąbie w składzie: Róża Świątek, Renata Chwiałkowska, Ewa Zawadzka, Bożena Karolak. Paniom towarzyszył Wicestarosta Kolski Marek Banaszewski.

Panie odniosły wielki sukces zajmując I miejsce w kategorii "Wielkopolskie słodkości" za przygotowane "Pączki z pyrów" oraz II miejsce w kategorii "Najlepsza potrawa tradycyjna kuchni wielkopolskiej" za potrawę "Dzik z Rzuchowskiego gaju z szagówkami wcina grzyby z jeżynami".

Na stoisku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rzuchowa dostępne były materiały promocyjne przekazane przez Powiat Kolski, w tym smycze, długopisy, mapy turystyczne, chorągiewki, opaski odblaskowe.

 

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.