Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Uczniowie z LO na szkoleniu wojskowym

Od 11 do 14 września dwie klasy mundurowe I F i II F z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole biorą udział w szkoleniu wojskowym dzięki współfinansowaniu z projektu Urzędu Marszałkowskiego. Od strony dydaktycznej obóz zabezpiecza grupa instruktorów z organizacji FIA z którą szkoła współpracuje.

Uczniowie podzieleni na dwa plutony szkoleni są w zakresie medycyny pola walki, regulaminu musztry, regulaminu i warunków posługiwania się bronią palną, przyjmowania podstawowych pozycji strzeleckich czy też porozumiewania się przez radio. Prowadzą apel zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Przez cztery dni mogą sprawdzić swoje umiejętności współpracy w grupie i udowodnić swoje zaangażowanie w realizacje wyznaczonych zadań. Uczą się również rozkładania, czyszczenia broni typu KBK-AK oraz Glock.

Zdobytą wiedzę i umiejętności będą weryfikować w ostatni dzień na strzelnicy w Ruszkowie, gdzie odbędzie się sprawdzian z celności strzelania. Każdy będzie mógł oddać po 40 strzałów z różnych pozycji i różnej broni.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.