Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Nagroda II stopnia dla SOSW w Kole

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Mikołaja w Kole dotarła bardzo przyjemna informacja. W corocznym konkursie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, placówka znalazła się w gronie najaktywniejszych szkół uczestniczących w programie SKO i otrzymała nagrodę II stopnia. Komisja Konkursowa doceniła kronikę, przygotowaną w postaci prezentacji multimedialnej, która przedstawiała całoroczną pracę szkoły w ramach programu SKO. Wyróżnienie otrzymane w konkursie jest równoznaczne z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 złotych. Radość z nagrody jest tym większa, ponieważ SKO działające w SOSW w Kole ostatecznie zajęło 12. miejsce na 361 nagrodzonych szkół i jest najwyżej sklasyfikowaną placówką kształcenia specjalnego.

Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie: przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. Program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

SOSW w Kole uczestniczy w programie SKO od 33 lat. Tegoroczne wyróżnienie jest drugim tak znaczącym osiągnięciem w konkursach SKO organizowanych przez PKO Bank Polski. Bowiem w kwietniu br. prowadzony przez SOSW blog na Ogólnopolskiej Platformie SzkolneBlogi.pl zdobył tytuł „Blog miesiąca marca”. 

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.