Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Viva! Wielkopolski Senior

W dniach 19-20 października 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja największych targów senioralnych w Polsce – VIVA Seniorzy! To obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego seniora. Bogaty program wydarzeń towarzyszących targom podnosi ich wartość praktyczną, a liczba atrakcji gwarantuje, że każdy senior wróci z Międzynarodowych Targów Poznańskich z poczuciem mile spędzonego czasu. Obecność licznych stoisk wystawowych oraz ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających, nie tylko z województwa wielkopolskiego, ale też innych regionów naszego kraju, potwierdziło rangę tego wydarzenia w Polsce, jako ważnej i cenionej inicjatywy wspierającej rozwój i samorealizację osób po 60 roku życia.

Pierwszego dnia targów, podczas uroczystego otwarcia zostały wręczone nagrody w konkursie „Viva! Wielkopolski Senior – edycja 2018”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Wielkopolskie, w imieniu którego działa Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Celem Konkursu jest nagrodzenie/wyróżnienie ponadprzeciętnych postaw seniorów i promowanie zrealizowanych inicjatyw w roku 2017 w wielkopolskich społecznościach lokalnych oraz wyróżnienie firmy/przedsiębiorstwa, które w 2017 roku w swoich działaniach uwzględniało produkty/usługi na rzecz osób starszych, a także ich upowszechniania. Konkurs prowadzony jest na terenie Województwa Wielkopolskiego i dotyczy działań realizowanych dla mieszkańców Województwa Wielkopolskiego.

Wśród wyróżnionych znalazła się Pani Wiesława Wojciechowska – kandydatka zgłoszona przez Starostę Kolskiego, która otrzymała tytuł „Viva! Wielkopolski Senior” za aktywną działalność na rzecz osób starszych w Województwie Wielkopolskim. Pani Wiesława jest pomysłodawcą i współzałożycielem Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Kłodawie. Od 2008 roku sprawuje funkcję prezesa. Stowarzyszenie było drugim UTW w regionie konińskim. Członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w wykładach, biorą czynny udział w różnorodnych sekcjach, uczestniczą w życiu społeczności lokalnej, wspierają się radą, czynem, uwalniają swoje talenty, co daje im dużo radości z życia. Z całą pewnością Pani Wiesława aktywizuje seniorów, a także pomaga im rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zarówno w obszarze działalności społecznej jak i życiu prywatnym.

Na scenie w Pawilonie nr 3 pojawiły się prawdziwe gwiazdy estrady. W piątek o godzinie 15:00 wystąpiła TERESA WERNER, natomiast w sobotę przybyli mogli usłyszeć takie hity jak ,,Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał’’ i ,,Prześliczna wiolonczelistka’’ w wykonaniu zespołu SKALDOWIE.

Organizatorzy VIVA Seniorzy! przygotowali również niezwykle ciekawy program warsztatów i wykładów. Na scenie taneczno-sportowej odbyły się zajęcia ruchowe, gimnastyka i pokazy w wykonaniu samych seniorów. Program wykładów również przyciągnął wielu słuchaczy. Podczas Targów zostały poruszone tematy podróży online, czyli krótki przewodnik po narzędziach do planowania podróży przez Internet, trochę o zdrowiu, a nawet o Hortiterapii - nowoczesnej metodzie wspomagającej leczenie poprzez… ogród i rosnące w nim rośliny oraz zioła. Odbyły się również warsztaty o slowjoggingu który, jak się okazuje, jest idealną formą aktywności fizycznej dla seniorów.

Nieodłącznym elementem targów są oczywiście wystawcy, którzy przygotowali dla zwiedzających nie tylko bogatą ofertę, ale również wiele atrakcji, zajęć i bezpłatnych badań medycznych. Przez oba dni seniorzy mogli odwiedzić stoiska firm z różnorodnych branży, które oferują produkty i usługi dla osób 50+.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.