Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Ślubowanie w ZST w Kole

26 października 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Kole odbyło się kolejne, siódme już, ślubowanie kadetów pierwszego rocznika.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów: flagowego i sztandarowego oraz kompani reprezentacyjnej. Nastąpiło złożenie meldunku dyrektorowi szkoły Jarosławowi Wasilewskiemu przez dowódcę uroczystości nadkadeta Oliwię Szafrańską. Po nim została wciągnięta flaga na maszt i odśpiewanie hymnu. W skład pocztu flagowego wchodzą zawsze kadeci trzeciego rocznika, a pocztu sztandarowego kadeci rocznika drugiego.Dyrektor w swoim przemówieniu powitał wszystkich przybyłych na tę uroczystość: zaproszonych gości, rodziców, kadrę pedagogiczną i uczniów.

W tym roku słowa przysięgi złożyło 18 uczniów. W imieniu klasy na sztandar ślubowali: Klaudia Perkowska, Andżelika Stolarczyk, Adrian Gołębiewski, Rafał Kołodziejczak. Tradycyjnie po ślubowaniu nowo zaprzysiężeni odśpiewali „Rotę”. Przyszedł czas, by głos zabrali zaproszeni goście, z których część, to absolwenci naszej szkoły. Gratulowali dobrego wyboru, wspominali lata spędzone w naszej placówce. Życzyli też wytrwałości i dalszych sukcesów.

Zwieńczeniem uroczystości była defilada. Po niej wszyscy zostali zaproszeni na grochówkę, przygotowaną przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej „Koło nad Wartą”.

  • autor: Alina Walasek
  • autor: Patryk Tęgos

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.