Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Dzień Przedsiębiorczości w SOSW w Kole

„Od pomysłu do sukcesu” czyli Dzień Przedsiębiorczości z SKO w SOSW

W środę, 14 listopada 2018r., odbyło się spotkanie wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole z panem Konradem Włodarczykiem, lokalnym przedsiębiorcą i nauczycielem akademickim.

Okazją do tego spotkania jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który w bieżącym roku przypada na okres od 12 do 18 listopada. W jego trakcie na całym świecie organizowane są konferencje, spotkania, debaty i warsztaty poświęcone przedsiębiorczości.

Swoją cegiełkę w zakresie promowania przedsiębiorczości ma również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który po raz trzeci zorganizował Szkolny Dzień Przedsiębiorczości dla swoich podopiecznych.  W trakcie spotkania, które przebiegało pod hasłem „Od pomysłu do sukcesu”,  zaproszony gość opowiedział o swojej ścieżce zawodowej,  o początkach  działalności, od czego zaczynał, jak pokonywał trudności i w jaki sposób odniósł sukces jako przedsiębiorca. Szczególną uwagę zwrócił na znaczenie edukacji młodych ludzi, podkreślał rolę wykształcenia, gotowości do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności w skutecznym radzeniu sobie na rynku pracy. Zachęcał uczniów do bycia przedsiębiorczymi, rozwijania w sobie cech i umiejętności, takich jak: zaradność, pomysłowość, współpraca, odpowiedzialność za siebie i innych, gotowość do podejmowania wyważonego ryzyka. W oparciu o prezentację multimedialną udzielał również rad i wskazówek, jak należy zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, jakie należy mieć predyspozycje i umiejętności, aby móc skutecznie znaleźć pracę oraz zachęcał do zakładania własnej działalności gospodarczej.  Nie zabrakło również pytań  ze strony uczniów i nauczycieli, na które prowadzący spotkanie chętnie   i wyczerpująco odpowiadał.  

Podczas Szkolnego Dnia Przedsiębiorczości  wychowankowie SOSW w Kole mogli spotkać się i porozmawiać z osobą, która swoje pomysły i umiejętności zamieniła w sukces oraz zachęca do odkrywania i rozwijania w sobie cech przedsiębiorczych.

  • autor: Krzysztof Sójecki, n-l SOSW

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.