Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Akcja informacyjno-promocyjna funkcjonariuszy KP PSP w Kole

W miesiącu grudniu 2018 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Kole rozpoczęli świąteczną  akcję informacyjno-prewencyjną w placówkach edukacyjnych powiatu kolskiego.

Akcja  połączona jest  z przekazywaniem strażackich kalendarzy plakatowych na 2019 rok. Na odwrocie kalendarza Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. bryg. Leszek Suski ogłosił cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży. Głównym zadaniem konkursów jest popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, szeroko pojętego bezpieczeństwa: na wypadek zagrożenia oraz zdobytej wiedzy o straży pożarnej w Polsce.

Podczas wizyt w placówkach edukacyjnych funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Kole przedstawiali gronu pedagogicznemu oraz dzieciom zagadnienia związane z bezpieczeństwem pożarowym. W związku z trwającym sezonem grzewczym, wyjaśniali czym jest tlenek węgla, jakie objawy mogą sugerować śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony czadu oraz jak należy postępować w przypadku zatrucia.

  • autor: st. sekc. Katarzyna Wojciechowska KP PSP w Kole

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.