Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

XVI Koncert Noworoczny

W dniu 5 stycznia 2019 roku w hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się XVI Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Kole. Koncert zgromadził liczne grono mieszkańców z całego powiatu kolskiego.

Koncert podzielony został na dwie części. W pierwszej można było wysłuchać różnorodnych utworów w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Kole pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego. Należy także wspomnieć o grupie mażoretek, które jak co roku towarzyszyły orkiestrze.

W drugiej części natomiast mogliśmy usłyszeć największe przeboje gwiazdy tegorocznego koncertu Krzysztofa Cugowskiego – wokalisty zespołu Budka Suflera, który koncertem w Kole rozpoczął przypadający w tym roku jubileusz 50-lecia swojej pracy artystycznej na scenie. Z tej okazji Krzysztof Cugowski z rąk Prezesa Orkiestry Dętej OSP w Kole Jerzego Budki otrzymał pamiątkową statuetkę.

Na scenie Krzysztofowi Cugowskiemu towarzyszył chórek w składzie: Nina Błaszczyk, Weronika Radniecka i Monika Susłyk oraz grając na gitarze pochodzący z Koła Mateusz Jankowski. Przed pojawieniem się gwiazdy swoje umiejętności wokalne zaprezentowały cztery niezwykle uzdolnione dziewczynki, które już wcześniej odnosiły sukcesy muzyczne: Gabrysia Lityńska, Justyna Królik, Oliwka Walczak oraz Maja Żylińska, które wystąpiły z koncertem kolęd, a także członek Big Bandu z Turku Pan Mariusz Dróżdż.

Organizatorami wydarzenia był Burmistrz Miasta Koła, Starosta Kolski, Zarząd Orkiestry Dętej OSP w Kole oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. Koncert poprowadziła prezenterka telewizyjna Monika Andrzejczak. W podziękowaniu za występ przedstawiciele władz miasta oraz powiatu wręczyli wykonawcom kwiaty oraz przygotowane upominki. Z całą pewnością koncert na długo pozostanie w pamięci zgromadzonej publiczności.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.