Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2019 roku w Święto Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Trzech Króli, odbyła się już szósta w naszym mieście edycja Orszaku Trzech Króli. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Koła, Starosta Kolski oraz kolskie parafie. W organizację włączyli się także Miejski Dom Kultury w Kole, Stowarzyszenie Kolanie. Inicjatorem oraz osobą, która czuwała na przebiegiem uroczystości był ks. Janusz Kęsicki z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole.

O godz. 12.00 w kolskich parafiach odprawione zostały msze święte, po zakończeniu których barwne korowody przeszły ulicami miasta na parking przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole: jako Azja z kolskiej fary, Europa z parafii św. Bogumiła oraz Afryka z parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie zaprezentowano krótką inscenizację nawiązującą tematycznie do Święta Trzech Króli

Następnie połączone orszaki wspólnie wyruszyły do parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie przedstawione zostały okolicznościowe Jasełka przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole. Dla wszystkich uczestników Orszaku zapewniono ciepły posiłek.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.