Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

27. Finał WOŚP w Kole

W dniu 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już, finałowa scena mieściła się na ul. Prusa przy budynku Starostwa Powiatowego w Kole. Przed sceną zebrali się mieszkańcy, którzy mimo deszczowej pogody nie zawiedli i tym razem.

Dla zgromadzonych przygotowano wiele atrakcji. Na początku na scenie pojawiła się młodzież ze Studia wokalnego działającego przy Miejskim Domu Kultury w Kole, która zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Następnie mogliśmy podziwiać układy taneczne przygotowane przez zespół taneczny "Debiut" działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole, zespół taneczny "Muza" działający przy MDK w Kole oraz zespół taneczny "Friska" działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Kole. W dalszej kolejności mogliśmy wysłuchać koncertu zespołu "MAFIA".

O godz. 18.00 rozpoczęła się licytacja gadżetów. Wśród najciekawszych propozycji tegorocznej licytacji można wymienić m.in. wizytę w Sejmie RP na zaproszenie Posłanki RP Nowoczesnej Paulinę Hennig-Kloskę, piłkę do koszykówki z podpisem Marcina Gortata przekazaną przez Wydział Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kole czy plakat 27. Finału WOŚP z autografem Jurka Owsiaka.

Tegoroczną gwiazdą był zespół "PLAYBOYS", który swoim występem porwał publiczność do wspólnej zabawy. Na koniec wszyscy zebrani mogli podziwiać specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba".

Na chwilę obecną kolski sztab zebrał 121 324,15 tys. zł, co stanowi rekordową sumę w porównaniu z latami ubiegłymi. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w innych gminach i miastach Powiatu Kolskiego.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/WOSPKolo/

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.