Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Żałoba narodowa

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na wniosek Prezydenta RP Andrzeja Dudy zostaje wprowadzona żałoba narodowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z rozporządzeniem żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny z ciałem Prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00.

W czasie żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem; odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

Prezydent RP weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Władze Powiatu Kolskiego pragną przekazać szczere kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny, Przyjaciół i Współpracowników Zmarłego oraz wszystkich, których poruszyła tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.