Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Płomień Niezłomnych

Msza Św, w intencji Żołnierzy Niezłomnych, jaka odbyła się w dniu 1 marca 2019 r. w Kolskiej Farze, była kolejną uroczystością w ramach VI Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Janusz, który w pięknych słowach opisał heroiczność walki i bohaterstwo Żołnierzy II Konspiracji oraz podkreślił wyjątkowość świętowania Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym mieście. Podczas Mszy Św. członkowie Stowarzyszenia "Kolscy Patrioci" złożyli w darze na ołtarzu stułę z elementami patriotycznymi oraz podziękowali Księdzu Proboszczowi za okazaną pomoc i współpracę w ciągu ostatnich pięciu lat - wręczając okolicznościową statuetkę.

Po Mszy przed Kolskim Ratuszem licznie zebrani mieszkańcy naszego miasta z prawie 600 zapalonych zniczy ułożyli krzyż - symbol modlitewnej pamięci o ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH, w szczególności tych, których do dziś nie odnaleziono szczątków. Zarówno w trakcie Mszy Św. jak i PŁOMIENIA NIEZŁOMNYCH swój muzyczny talent - grając na gitarze i śpiewając pieśni patriotyczne - zaprezentował zebranym ks. Janusz.

O godz. 20.00 minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych w ubeckich kazamatach ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH. Następnie zawyła strażacka syrena OSP KOŁO nad Wartą, a na ratuszowej wieży rozbłysły race.

W tak oryginalny i piękny sposób Kolanie po raz kolejny oddali hołd ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.