Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

VI Kolski Marsz Żołnierzy Wyklętych

Dzisiaj, tj. 03 marca, odbył się VI Kolski Marsz Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie to rozpoczął kmdr ppor. rezerwy Robert Jokiel, który powitał zebranych na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński. Na początku odegrano hymn państwowy, któremu towarzyszyło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przez uczniów klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Poseł na Sejm Leszek Galemba odczytał przesłanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głos zabrał także Starosta Kolski Robert Kropidłowski oraz Prezes Stowarzyszenia "Kolscy Patrioci" Sławomir Grabowicz.

W dalszej części kolumna marszowa przeszła ulicami miasta pod tablicę upamiętniającą miejsce kaźni Polaków w latach 1945-1956 umieszczoną na budynku byłej siedziby NKWD i UB przy ul. Grodzkiej, a następnie na grób por. Zygmunta Wawrzyniaka ps. "SĘP" znajdujący się na Cmentarzu Parafialnym w Kole, gdzie złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

W zabezpieczeniu przemarszu uczestniczyli druhowie z OSP Koło nad Wartą.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.