Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ˮ - Priorytet 3 „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczychˮ.

Uprzejmie informujemy, iż Powiat Kolski złożył wniosek o udzielenie dotacji celowej na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwaˮ dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Wojewoda Wielkopolski poinformował o przyznaniu wsparcia dla Powiatu Kolskiego w wysokości 12.000,00 zł, z przeznaczeniem na zakup książek nie będących podręcznikami do biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.

Wysokość przyznanej dotacji wynosi 12.000,00 zł. Wkład własny Powiatu to 3.000,00 zł. Łączna wartość zadania wyniesie 15.000,00 zł.

Głównym celem rządowego programu jest uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz zwiększenie dostępu uczniów do atrakcyjnych książek, popularyzowanie regularnego czytelnictwa wśród uczniów, a także rozwój współpracy bibliotek szkolnych z bibliotekami pedagogicznymi i bibliotekami publicznymi.

Powrót

Informator

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.