Starostwo Powiatowego w Kole

Unia Europejska

Treść strony

Symulator zagrożeń pożarowych przekazany strażakom!

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Kole odbyło się uroczyste przekazanie Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego, który będzie służył edukacji dzieci, młodzieży oraz wszystkich mieszkańców powiatu kolskiego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Jolanta Ratajczak, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Arkadiusz Przybyła.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, które obejrzały przygotowaną na tę okazję prezentację.

Przypomnijmy, iż w dniu 11 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Kole podpisano stosowne porozumienie dotyczące dofinansowania zakupu mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych. Koszt zakupu symulatora to 51 045,00 zł. Powiat Kolski na realizację tego zadania przeznaczył 25 522,50 zł. Zakup urządzenia możliwy był dzięki współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na kwotę 25 522,50 zł.

Najważniejszą funkcją symulatora jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Jest to inteligentny model domku jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy jego element. Intuicyjne sterowanie oświetleniem, drzwiami i innymi modułami odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Umożliwia ona manualne włączanie/wyłączanie wszelkich urządzeń wewnątrz domku. Możliwe jest także definiowanie i odtwarzanie dynamicznych scenariuszy, pozwalających na sekwencyjne uruchamianie kolejnych zdarzeń.

  • DSC07137
  • DSC07080
  • DSC07094
  • DSC07116
  • DSC07095
  • DSC07190
  • DSC07206
  • DSC07211

Powrót

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.