Sobota, 27 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Felicji i Teofila

Wystawa Katarzyny Boguckiej w PiMBP w Kole!!!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole zaprasza na wystawę ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki „M.O.D.A.” Wydawnictwa Dwie Siostry. Ekspozycję można oglądać od 2 lipca do 31 sierpnia 2021 r w Filii dla Dzieci (ul. Kolejowa 19, wejście przez poczekalnię dworca PKP). Katarzyna Bogucka (ur. 1985) – graficzka, ilustratorka, malarka, wschodząca gwiazda polskiej ilustracji książkowej. Jej wyrazisty, nowoczesny styl zdobywa rosnące uznanie krytyków i cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników. Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy to znaki rozpoznawcze jej ilustracji, których nie sposób pomylić z pracami żadnego innego artysty.Ilustracje do książki „M.O.D.A.” Katarzyny Świeżak (Wydawnictwo Dwie Siostry) stanowią przemyślaną i spójną całość. Ich kompozycja, zgaszone kolory i odważnie zaprojektowane postaci przywodzą na myśl magazyny o modzie z lat 60. Dowcipne portrety gwiazd świata mody znakomicie oddają humor i niebanalność ilustrowanego tekstu, ujawniając zarazem talent artystki do karykatury. Stworzone przez nią ilustracje są stylowe i eleganckie, a przy tym ciekawe, pomysłowe i przystępne dla młodego czytelnika. Doskonale uzupełniają zawarty w książce „M.O.D.A” przekaz, zgodnie z którym modą można i należy się bawić.

Data utworzenia: 02 Lipiec 2021  14:59:57  Autor:

Dodane:26 Kwiecień 2024  14:40:06  |  Wydarzenia