Czwartek, 28 Marca 2024 r.
Imieniny: Anieli i Jana

IV Dyktando dla Dorosłych i Młodzieży

„IV Dyktando dla Dorosłych i Młodzieży” to wydarzenie obejmujące swym zasięgiem Koło i powiat kolski, zorganizowane z okazji 40. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Organizatorem Dyktanda jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole. Współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. Honorowym Patronatem Dyktando objęli: Robert Kropidłowski – Starosta Powiatu Kolskiego oraz Krzysztof Witkowski – Burmistrz Miasta Koła. Partnerami medialnymi są: Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole, „Przegląd Kolski”, portale informacyjne: e-kolo.pl, okraglemiasto.pl oraz kurier-kolski.pl Cele Dyktanda: popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu sportu, rozwój zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej językowej i literackiej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, nabywanie przez uczestników umiejętności świadomego korzystania ze słowników ortograficznych, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem słownictwa sportowego.

Data utworzenia: 10 Marzec 2020  11:07:25  Autor: Katarzyna Nowicka

Dodane:28 Marzec 2024  10:15:47  |  Wydarzenia