Konferencja dot. przetargu na budowę obwodnicy m. Koła

Dzisiaj tj. 29 sierpnia na terenie planowanej budowy obwodnicy odbyła się konferencja prasowa podczas której Starosta Kolski Robert Kropidłowski poinformował, Powiat Kolski ogłosił przetarg na roboty budowlane na budowę północnej obwodnicy Koła w ciągu drogi powiatowej nr 3205P.

W konferencji udział wzięli Zarząd Powiatu Kolskiego, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Sekretarz Powiatu Kolskiego, Burmistrz Miasta Koła i Wójt Gminy Koło wraz z Przewodniczącymi Rady Miasta i Gminy, Sołtys Gminy Koło oraz Zastępca Dyrektora PZD w Kole.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie powiatu kolskiego, w gminie wiejskiej Koło i gminie Osiek Mały. Projektowana obwodnica usytuowana będzie po północnej stronie miejscowości, zaczynając skrzyżowaniem z istniejącą drogą krajową nr 92 i kończąc skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 3205P w m. Borki. Przebieg obwodnicy przechodzi przez tereny użytkowane rolniczo (pola uprawne, łąki).

Termin składania ofert to 25 września 2023.

Głównym celem inwestycji jest poprowadzenie ruchu tranzytowego poza obszar o zwartej zabudowie miejskiej, zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego oraz poprawienie dostępności do obszarów potencjalnej aktywizacji gospodarczej.

W ramach inwestycji wymagane jest wykonanie budowy jezdni obwodnicy o nawierzchni bitumicznej wraz z budową skrzyżowań z istniejącą siecią drogową. Ponadto inwestycja obejmuje budowę dodatkowych jezdni, budowę ciągów komunikacyjnych w obrębie skrzyżowań, budowę zjazdów, budowę przepustów, budowę obiektów inżynierskich, wykonanie odwodnienia drogowego, budowę oświetlenia drogowego, budowę kanału technologicznego, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych, a także wycinkę zieleni.

Planowana inwestycja obejmuje:

1. budowę obwodnicy po północnej stronie miejscowości Koło, będąca kontynuacją drogi powiatowej nr 3205P,
  2. budowę przepustów,
  3. budowę obiektów inżynierskich,
  4. budowę skrzyżowań z drogi łączącymi się z planowaną drogą,
  5. budowę zjazdów,
  6. budowę dodatkowych jezdni,
  7. budowę poboczy gruntowych,
  8. budowę chodników, ścieżek rowerowych na skrzyżowaniach z drogami poprzecznymi,
  9. budowę oświetlenia drogowego,
  10. budowę kanału technologicznego,
  11. przebudowę sieci drenarskiej,
  12. budowę ekranów akustycznych,
  13. budowę kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających i zbiorników retencyjnych,
  14. przebudowę i/lub zabezpieczenie wszystkich kolizji z urządzeniami obcymi,
  15. rozbiórkę ist elementów zagospodarowania pasa drogowego np.: jezdni, chodników.
  16. wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
  17. rozbiórkę istniejących elementów zagospodarowania pasa drogowego,
  18. wycinkę i urządzenie zieleni.

Galeria zdjęć

Data utworzenia: 29 Sierpień 2023  15:34:23  Ostatnia edycja: 29 Sierpień 2023  15:38:23  Autor: