SPOTKANIE NOWOROCZNE POWIATU KOLSKIEGO

17 stycznia 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Kole odbyło się uroczyste Spotkanie Noworoczne, podczas którego Starosta Kolski podsumował kadencję.

Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek powitał przybyłych gości, podziękował za dobrą współpracę w minionym 2023 roku i życzył wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz spełnienia osobistych i zawodowych marzeń..

Wśród gości znaleźli się Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski, Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego ze Straszkowa Grzegorz Fiałkowski, Proboszcz Parafii
pw. Błogosławionych 108. Męczenników w Powierciu ks. Radosław Kobiela, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia w Kole Siostra Maria Olszewska, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Radni Powiatu Kolskiego, Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu kolskiego, Komendanci, Dyrektorzy i Kierownicy służb, inspekcji, jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych, instytucji oraz urzędów, Przedstawiciele związków, firm i stowarzyszeń.

W czasie spotkania Starosta Kolski Robert Kropidłowski podsumował działania Powiatu za miniony rok, jak również przedstawił gościom inwestycje, które dzięki wytężonej pracy udało się zrealizować
w powiecie w latach 2018 – 2023. Dzięki pozyskanym przez Powiat Kolski funduszom można było zrealizować wiele zadań w kolskim szpitalu, w oświacie, przez Powiatowy Urząd Pracy, wyremontować
i wybudować drogi czy też ścieżki pieszo – rowerowe. Powiat Kolski skorzystał z dofinansowań z  WFOŚiGW i NFOŚiGW by zwiększyć jeszcze bardziej bezpieczeństwo w powiecie. Starosta Kolski podziękował za wszelkie wsparcie dla Powiatu Kolskiego ze strony Rządu oraz ogrom pracy włożony w latach 2018 - 2023 przez pracowników. Kończąc swoją wypowiedź Starosta życzył wszystkim pokoju, zdrowia i przede wszystkim radości z tego co udaje się wspólnie zrobić.  Słowa uznania za działania Powiatu na ręce Starosty Kolskiego skierowali: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski oraz Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Grzegorz Fiałkowski, który wystąpił w imieniu własnym i nieobecnego Senatora RP Leszka Galemby.

Uroczyste spotkanie uświetnił piękną oprawą muzyczną zespół "WESOŁE NUTKI" z Klubu Seniora "Trzecia Zmiana" z Koła. Wspólnie z zespołem zgromadzeni na spotkaniu noworocznym zaśpiewali kolędy, a mieszkańcy Koła włączyli się w utwór „Moje miasto..”.

Data utworzenia: 18 Styczeń 2024  13:52:10  Ostatnia edycja: 18 Styczeń 2024  13:59:26  Autor: