Wtorek, 25 Czerwca 2024 r.
Imieniny: Doroty i Łucji

Eliminacje Powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

4 kwietnia 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

4 kwietnia 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyły się eliminacje powiatowe XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu kolskiego.

Zwycięzcami finału powiatowego zostali:

 • Kamil Izraelski – w grupie uczniów klas I-IV, ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Ponętowie Górnym z gminy Olszówka,
 • Marta Marczewska – w grupie uczniów klas V-VIII, ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Głębokiem z gminy Olszówka,
 • Krystian Szczepański – w grupie uczniów szkół ponadpodstawowych, z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu z gminy Kościelec.

Organizatorami OTWP na szczeblu powiatu kolskiego byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kole, Powiat Kolski, który reprezentował Starosta Kolski Robert Kropidłowski oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole, którą reprezentował Komendant Powiatowy st. bryg. Krzysztof Żurawik.

Laureaci finału powiatowego zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia br. w Zespole Szkół Rolniczych w Grabongu, w powiecie gostyńskim.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Data utworzenia: 04 Kwiecień 2024  21:43:24  Ostatnia edycja: 04 Kwiecień 2024  21:45:12  Autor: Robert Jokiel

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

XXIII POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY KOLSKIEGO

Dodane:25 Czerwiec 2024  16:30:01  |  Wydarzenia

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA