1. obrady sesji Powiatu Kolskiego VII kadencji

Mandat radnego jest najsilniejszą legitymacją do sprawowania władzy, gdyż władza wynikająca z niego nie pochodzi z czyjegoś nadania, ale bezpośrednio od społeczeństwa.

Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej sędzia Konrad Łęgoszewski pogratulował radnym zwycięstwa w wyborach, oraz zaznaczył, że. Tym bardziej dotyczy to wyborów samorządowych w których to obywatele głosują nie tyle na partię polityczną, ale przede wszystkim na konkretną osobą, którą znają, cenią i którą darzą zaufaniem. Należy więc pamiętać, że bycie radnym powiatu to nie tylko zaszczytna funkcja, ale przede wszystkim olbrzymia odpowiedzialność za losy naszej małej ojczyzny. Sędzia życzył wszystkim powodzenia oraz wytrwałości w służbie społeczeństwu, gdyż celem władzy jest przede wszystkim służenie dla dobra ogółu. Następnie wręczył nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Powiatu Kolskiego.

Radni przed objęciem mandatu złożyli ślubowanie.

Radny senior Henryk Tomczak odczytał rotę ślubowania „Uroczyście ślubuję rzetelnie
i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Poleskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczpospolitej Polskiej”.

Rada Powiatu Kolskiego w kadencji 2024-2029:

1. Banasiak Waldemar – Członek Zarządu Powiatu Kolskiego
  19. Tomicki Marek
  20. Wasiak Zenon
  21. Wieczorek Dorota

Data utworzenia: 06 Maj 2024  15:54:22  Ostatnia edycja: 14 Maj 2024  12:54:26  Autor: Katarzyna Nowicka