XXIII POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY KOLSKIEGO

8 czerwca 2024r. w słoneczne przedpołudnie odbyły się XXIII Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego, zorganizowane wspólnie z Zarządem Powiatowym LOK w Kole, w których wzięło udział 31 drużyn.

Tegoroczne zawody rozpoczęliśmy nieco inaczej, a mianowicie tak po prostu od strzelania.
Nie odłącznym elementem zawodów na ktory wszyscy czekają jest pyszna grochówka strażacka i smażona kaszanka tzw. "żużel".
Kosztowanie grochówki było świetnym momentem na powitania, bo cóż tak nas łączy jeśli nie wspólne jedzenie.
Wszystkich przybyłych na tegoroczne zawody powitała Dorota Szkudlarek Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kole. Starosta Kolski Robert Kropidłowski życzył wszystkim samych złotych strzałów ale przede wszystkim mile spędzonego czasu. Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole Ireneusz Wojtysiak przedstawił regulamin zawodów, który również na koniec zawodów przedstawił najlepsze drużyny strzeleckie i najlepszych strzelców.
Walka o Puchar była zacięta, ale jak wiadomo liczyła się dobra zabawa.
Złoty puchar Starosty Kolskiego zdobyła drużyna z Zsrcku w Kościelcu im.Stanisława Staszica zdobywając 2️⃣7️⃣7️⃣ pkt.
Drużyna „OSM KOŁO ” wywalczyła sobie srebrny puchar z ilością punktów 2️⃣6️⃣8️⃣.
Natomiast brązowy puchar zdobyła drużyna "KOŁO STRZELECKIE" przy Zespół Szkół Ekonomiczno Administracyjnych w Kole zdobywając 2️⃣6️⃣2️⃣ pkt.
Najlepszymi STRZELCAMI INDYWIDUALNYMI okazali się:
BOGDAN PALIŃSKI z Komendy Powiatowej Policji w Kole ➡️ 9️⃣5️⃣ pkt.
MIŁOSZ ADAMCZYK z ZSRCKU w Kościelcu – 9️⃣3️⃣ pkt.
GABRIEL PIGUŁA z ZSRCKU w Kościelcu - 9️⃣2️⃣ pkt., który w zeszłym roku też zdobył brązowy puchar.
Najlepszymi STRZELCAMI INDYWIDUALNYMI okazali się:
BOGDAN PALIŃSKI z Komendy Powiatowej Policji w Kole ➡️ 9️⃣5️⃣ pkt.
MIŁOSZ ADAMCZYK z ZSRCKU w Kościelcu – 9️⃣3️⃣ pkt.

Pogoda była idealna, aby spędzić sobotnie przedpołudnie na terenie strzelnicy w Ruszkowie.

Puchary i nagrody Strzelcom wyborowym wręczyli Starosta Kolski Robert Kropidłowski oraz Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Kole Ireneusz Wojtysiak. W wydarzeniu wzięli udział Sekretarz Powiatu Artur Szafrański, Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie Tomasz Ludwicki, Wójt Gminy Chodów Malwina Pietrzak, Komendant Powiatowy PSP w Kole st. bryg. Krzysztof Żurawik, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole Radosław Namyślak, kpt. Robert Mass z WCR Konin, Prezes Kopalni Soli Kłodawa Waldemar Marciniak, Dyrektor ds. administracyjnych w Urzędzie Miejskim w Dąbiu Monika Szymanowska, Dyrektor banku PKO BP Zbigniew Kułakowski, Proboszcz Parafii pw. 108 Błogosławionych Męczenników w Powierciu ks. Radosław Kobiela oraz Prezes OSP Koło nad Wartą Mirosław Łukaski.
W trakcie zawodów uczestnicy mogli zapoznać się ze stoiskiem Komenda Powiatowa Policji w Kole oraz KP PSP Koło Wszyscy obecni zaproszeni byli do skosztowania produktów mlecznych przekazanych przez Prezesa Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole Tadeusza Malczyka pysznej smażonej kaszanki i strażackiej grochówki przygotowanych przez Strażaków OSP Koło Nad Wartą. Dziękujemy serdecznie Senatorowi RP Leszek Galemba za ufundowanie tzw. mięsnego wkładu do kotła. Nad bezpieczeństwem na strzelnicy czuwał kolski LOK oraz Wolontariusze z Oddział Rejonowy PCK w Kole.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali Sędziowie na czele z Pawłem Michalskim, którym serdecznie dziękujemy za cierpliwość.
Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do organizacji XXIII Powiatowych Zawodów Strzeleckich o Puchar Starosty Kolskiego.

Materiał wideo

Data utworzenia: 10 Czerwiec 2024  14:33:43  Ostatnia edycja: 13 Czerwiec 2024  14:44:31  Autor: Katarzyna Nowicka