XIV Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci pn. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy

13 czerwca 2024 roku odbyło się podsumowanie etapu regionalnego XIV Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Patronem honorowym Konkursu był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym upowszechnianych poprzez projekt realizowany przez KRUS „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.

Do tegorocznej XIV edycji konkursu na etapie regionalnym swoje prace zgłosiło 126 uczniów z 13 szkół podstawowych.
Komisja konkursowa wyłoniła 6 laureatów w dwóch grupach wiekowych oraz przyznała 4 wyróżnienia.

Wręczenia nagród dokonali Senator RP – Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Członkowie Zarządu Powiatu Kolskiego – Aneta Niestrawska i Waldemar Banasiak, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz – Jarosław Sobański, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kole Monika Banasiak, Kierownik Biura Powiatowego AR i MR w Kole Agata Wasiak oraz Młodszy Inspektor Pracy Okręgowej Inspekcji Pracy Oddział w Koninie Ewelina Pogoda.
W uroczystym rozdaniu nagród zdolnym dzieciom i młodzieży wzięli również udział  Sekretarz Powiatu Kolskiego Artur Szafrański, Sekretarz Gminy Koło Żaneta Siwińska, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kole Dorota Szkudlarek, Samodzielny Inspektor ds. prewencji Placówki Terenowej KRUS w Kole Tomasz Jaworski, Dyrektorzy szkół, Nauczyciele oraz Rodzice nagrodzonych.

W I grupie (klasy 0-III) laureatami konkursu zostali:

I miejsce – SZYMON ŚWIGOŃ
Klasa I Szkoła Podstawowa im. Władysława Umińskiego w Przedczu,
II miejsce – KSAWERY KACPRZAK
Klasa I Szkoła Podstawowa im. Wisławy Szymborskiej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym
III miejsce – ANTONINA STEFAŃSKA
Klasa II Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie

Wyróżnienia otrzymali:

KRZYSZTOF MICHALSKI – klasa I Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Grzegorzewie

MARTA ORZECHOWSKA – klasa III Szkoła Podstawowa w Bogusławicach

W II grupie wiekowej (klasy IV-VIII) laureatami konkursu zostali:

I miejsce – OLIWIA GARSTKA