Przebudowana droga powiatowa nr 3403P na odcinku Leśnica – Grzegorzew uroczyście oddana

Dnia 11 lipca br., odbyło się uroczyste oddanie inwestycji pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3403P na odcinku Leśnica – Grzegorzew”, której budowa możliwa była dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 5 .700.000,00 zł. Cała wartość robót budowlanych odebrana protokołem odbioru wyniosła 10. 879.350,00 zł brutto.

Powiat Kolski na realizację tej inwestycji otrzymał dofinansowanie z rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji. Długość przebudowanego odcinka to około 3,1 km natomiast wykonawcą przedsięwzięcia była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A  w Kole. Zakres wykonanych prac: roboty pomiarowe; przygotowawcze; odwodnienie; roboty ziemne; nowa konstrukcja na poszerzeniach jezdni do 7m; wyprofilowanie poprzeczne
i podłużne jezdni, wykonanie: skrzyżowań z drogami gminnymi, zjazdów do posesji, poboczy; odtworzenie i wyprofilowanie rowów drogowych; budowa kanału technologicznego; usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną; wykonanie oznakowania poziomego i pionowego; elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego; Przebudowany odcinek drogi powiatowej poprawi infrastrukturę w tej części gminy Grzegorzew i gminy Koło.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Senator RP Leszek Galemba, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Ryszard Kasiorek, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Grzegorz Fiałkowski, Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Członkowie Zarządu Powiatu Kolskiego Aneta Niestrawska oraz Waldemar Banasiak,  Dyrektor PZD w Kole Grzegorz Kujawa, Prezes Zarządu  PRDM w Kole Paweł Andrzejczak. W uroczystym oddaniu drogi uczestniczyli również Proboszcz Parafii pw. Błogosławionych 108.Męczenników w Powierciu ks. Radosław Kobiela,  Sekretarz Gminy Koło Żaneta Siwińska, Skarbnik Gminy Koło Ilona Majewska, Dyrektor ds. Administracyjnych Gminy Grzegorzew Katarzyna Fila, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Dorota Szkudlarek.

Poświęcenia drogi oraz zaproszonych Gości dokonał ks. Tomasz Król Proboszcz  Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzegorzewie.

Materiał wideo

Data utworzenia: 12 Lipiec 2024  13:38:33  Ostatnia edycja: 12 Lipiec 2024  13:54:51  Autor: Katarzyna Nowicka