Sobota, 26 Października 2024 r.
Imieniny: Ewarysta i Damiana

Uroczyste podsumowanie Projektu Erasmus+

Uroczyste podsumowanie Projektu Erasmus+ Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.

28 sierpnia 2024 roku w „zajeździe pod Dyliżansem” w Kościelcu odbyło się uroczyste podsumowanie zrealizowanego w ramach programu Erasmus+ projektu "Staż zawodowy uczniów ZSRCKU Kościelec", który skierowany był do uczniów naszej szkoły. Czas trwania naszych działań to 15 miesięcy i z wielką satysfakcją możemy poinformować, że 25. uczestników zdobyło ogromny kapitał w postaci uzyskania nowych umiejętności i sprawdzenia się w trakcie dwutygodniowych staży zawodowych. Również dla nauczycieli biorących udział w kursach przygotowujących, pracujących w zespole projektowym, opracowujących programy stażowe oraz opiekujących się uczniami w czasie wyjazdu były to przynoszące wiele satysfakcji doświadczenia i nauka.

Na spotkanie podsumowujące nasz projekt zaprosiliśmy przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kole w osobach: Starosta Kolski Robert Kropidłowski i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Dorota Szkudlarek, Wójta Gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego, zaprzyjaźnionych szkół oraz lokalnych firm. Z ramienia szkoły w spotkaniu uczestniczyli: dyrekcja, koordynator projektu, opiekunowie grup oraz nauczyciele prowadzący kursy przygotowawcze.

Głównym celem projektu podniesienie kompetencji zawodowych uczestników w tym poprawa umiejętności porozumiewania się w języku obcym, Uczniowie uczestniczący w projekcie mieli również okazję poznać kulturę i historię Hiszpanii i Portugalii bo właśnie w tych krajach odbywali dwutygodniowy zagraniczny staż zawodowy.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia koordynatora projektu – Bogusława Załęskiego, który przedstawił założenia i priorytety  Programu Erasmus+, a także omówił poszczególne etapy zrealizowanego projektu

Najważniejszym punktem spotkania było zaprezentowanie przebiegu całego projektu przygotowane przez uczestników w formie prezentacji. Na koniec, zaproszone osoby odnosząc się do naszego podsumowania, doceniły zaangażowanie szkoły i uczniów w proces poznawania potrzeb europejskiego rynku pracy i idącego w parze z tym kształcenia. Starosta Kolski pogratulował uczniom zdobycia  nowych doświadczeń, które będą miały nieceniony wpływ na ich dalszy rozwój i przyszłość. Przed nami kolejna edycja, gdyż mając "akredytację" do programu ERASMUS+ otrzymaliśmy na rok 2024/25 możliwość realizacji kolejnego projektu (kwota dofinansowania to ponad 66 tys.euro).

tekst i foto: ZSRCKU w Kościelcu

Galeria zdjęć

Data utworzenia: 03 Wrzesień 2024  10:59:26  Ostatnia edycja: 03 Wrzesień 2024  11:34:22  Autor: Katarzyna Nowicka

BEZPIECZNE WAKACJE - Piknik z okazji Powiatowych Obchodów Policji