Środa, 16 Października 2024 r.
Imieniny: Ambrożego i Marty

XXXI KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA KARDIOLOGICZNO – KARDIOCHIRURGICZNA

W piątek 11 października 2024 r. w Ratuszu Miejskim w Kole odbyła się XXXI KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA KARDIOLOGICZNO – KARDIOCHIRURGICZNA.

Dzięki współpracy Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego - Oddział w Kole, Starosty Kolskiego, Burmistrza Miasta Koła oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej - Delegatura w Koninie odbyła się dziś już po raz XXXI Konferencja Kardiologiczno - Kardiochirurgiczna. W programie konferencji znalazły się wykłady najznakomitszych kardiologów i kardiochirurgów w Polsce na czele z Prof. dr hab. med. Jerzym Sadowskim
Po powitaniu zaoroszonych gości przez Prezesa kolskiego Oddziału PTL lek. med. Piotra Jankowskiego Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kole Mariuszem Hanefeldem dokonali wręczenia nadania Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Koła prof. dr. hab. n. med. Bogusławowi Kapelakowi. Starosta Kolski Robert Kropidłowski pogratulował Panu Profesorowi otrzymania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Koła, podziękował przybyłym Lekarzom - Prelegentom za przyjęcie zaproszenia, pochylenia się nad problemami kardiologiczno - kardiochirurgicznymi mieszkańców z terenu powiatu kolskiego.
Prelekcje wygłosili:

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowski

Prof. dr hab. n. med. Dorota Sobczyk

Prof. dr hab. n. med. Bogusław Kapelak

Prof. dr hab. n. med. Karol Wierzbicki.

Powiat Kolski podczas konferencji reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Ryszard Kasiorek, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Kolski Lech Brzeziński, Członek Zarządu Powiatu Kolskiego Aneta Niestrawska, Sekretarz Powiatu Artur Szafrański oraz Skarbnik Powiatu Zygmunt Sołtysiak.

Galeria zdjęć

Data utworzenia: 11 Październik 2024  14:54:26  Ostatnia edycja: 11 Październik 2024  15:06:20  Autor: Katarzyna Nowicka

BEZPIECZNE WAKACJE - Piknik z okazji Powiatowych Obchodów Policji

Dodane:15 Październik 2024  19:10:08  |  Inne