Środa, 16 Października 2024 r.
Imieniny: Ambrożego i Marty

Pomagamy poszkodowanym przez powódź

W dniu 9 października do magazynu – punktu zbiórki darów dla powodzian w Ząbkowicach Śląskich (powiat ząbkowicki, woj. dolnośląskie) dotarł transport materiałów pierwszej potrzeby zebranych w ramach wspólnej akcji samorządów powiatu kolskiego.

Do Ząbkowic Śląskich dotarło łącznie 28 palet, w których znajdowały się artykuły spożywcze, woda pitna butelkowana, środki czystości, artykuły higieniczne, środki opatrunkowe, narzędzia i akcesoria do sprzątania, karma i akcesoria dla zwierząt, odzież ochronna, nowe koce, śpiwory, ręczniki bawełniane, przybory szkolne, baterie, latarki, agregaty prądotwórcze, osuszacze powietrza, grzejniki i inne.

Wszystkie te artykuły zostały zebrane przez:

• Starostwo Powiatowe w Kole,
  • Liceum Ogólnokształcące w Kole,
  • Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu,
  • Miasto Koło,
  • Stowarzyszenie „W Koło Pomagam” w Kole,
  • Miasto i Gminę Przedecz,
  • Gminę Babiak i OSP Brdów,
  • Gminę Chodów,
  • Gminę Olszówka,
  • Miasto i Gminę Dąbie.

Niezbędne palety w ilości 50 szt. do przygotowania transportu ufundowali: Dorota i Marek Dudzińscy – właściciele firmy „Brawo – Usługi Tartaczne” z Gąsiorowa.

Transport na terenie powiatu, z punktów zbiórki w gminach i przewóz do Dąbia, zagwarantowali:

• Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole,
  • Krzysztof Górecki – właściciel firmy „Ogórecki” z Karszewa.

Wszystkie artykuły zostały posortowane wg asortymentu, poukładane na paletach transportowych i oznaczone kolorowymi etykietami, zgodnie z wytycznymi transportowymi. Kartony do pakowania produktów zapewniła firma SIM Koło.

W odpowiednim przygotowaniu ładunku w magazynie powiatowo-gminnym w Dąbiu pomagali:

• pracownicy Starostwa Powiatowego w Kole,
  • pracownicy Urzędu Miejskiego w Dąbiu,
  • strażacy OSP w Dąbiu,
  • 13 uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Technicznych w Kole wraz z opiekunem.

Główny transport zebranej pomocy dla powodzian i przewiezienie jej (ciągnikiem siodłowym z naczepą) do Ząbkowic Śląskich wykonała Firma F.H.U. „MARKO” Marek Bylewski z Grzegorzewa.

Wszystkim osobom, jednostkom, firmom, służbom i stowarzyszeniom zaangażowanym w zbiórkę pomocy dla powodzian serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Data utworzenia: 14 Październik 2024  09:57:01  Ostatnia edycja: 14 Październik 2024  10:30:06  Autor: Katarzyna Nowicka

BEZPIECZNE WAKACJE - Piknik z okazji Powiatowych Obchodów Policji

Dodane:15 Październik 2024  19:10:08  |  Inne