Piątek, 26 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marzeny i Marii

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku kończy trzyletnią kadencję

W dniu 9 czerwca br. w sali sesyjnej starostwa powiatowego w Kole odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Było to ostatnie posiedzenie członków KBiP w tej kadencji, która trwa trzy lata (2017-2020) i kończy się z dniem 10 lipca 2020 r.

Członkowie Komisji otrzymali z rąk starosty kolskiego Roberta Kropidłowskiego przygotowane podziękowania.

Przypomnijmy, iż Komisja realizuje zadania starosty w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego.

Porządek obrad przedstawiał się następująco:
1. Bieżąca informacja o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu kolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem podjętych działań wynikających ze stanu epidemii w związku z pandemią koronawirusa, przedstawiona przez:
1) Komendanta Powiatowego Policji w Kole,
2) Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole,
3) Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole,
4) Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kole,
5) Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kole.
2. Bieżąca informacja o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu w zakresie: ochrony zasobów leśnych, bezpieczeństwa energetycznego, bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, pomocy medycznej i przedmedycznej, utrzymania dróg oraz zarządzania ruchem na drogach, pomocy społecznej, bezpieczeństwa linii przesyłowych gazu, itp. – przedstawiona przez członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK).

Data utworzenia: 10 Czerwiec 2020  09:27:44  Ostatnia edycja: 10 Czerwiec 2020  09:40:37  Autor: Katarzyna Nowicka

Dodane:26 Kwiecień 2024  14:40:06  |  Wydarzenia