Sobota, 20 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Agnieszki i Czesława

1 200 000 zł dofinansowania na przebudowę oddziału chirurgii

W dniu 22 czerwca br. w SPZOZ w Kole podpisano umowę na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Przebudowa oddziału chirurgii w SP ZOZ w Kole wraz z wyposażeniem”. W imieniu wojewody Łukasza Mikołajczyka umowę staroście kolskiemu przekazała wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Środki w wysokości 1 200 000 zł pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa, co stanowi 80% wartości inwestycji. Wkład własny powiatu wyniesie 300 000 złotych

Inwestycja w zakresie przebudowy oddziału chirurgii w kolskim szpitalu ma w szczególności  zapewnić spełnienie wymogów wynikających ze standardów europejskich, krajowych,  a w szczególności Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzania w podmiotach wykonujących działalność leczniczą  oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury o warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki użyteczności publicznej. Ponadto w dobie pandemii koronawirusa bardzo istotne jest bezwzględne przestrzeganie reżimu sanitarnego zwłaszcza w oddziale zabiegowym jakim jest chirurgia. Obecne warunki sanitarne bardzo ograniczają możliwość kompleksowego zabezpieczenie pacjentów w tym zakresie.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole chcąc sprostać statutowym zadaniom, powinien zaspokajać potrzeby pacjentów poprzez zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych oraz udzielania ich na jak najwyższym poziomie. W związku z tym należy dostosować strukturę wykonywanych procedur medycznych i zoptymalizować ich realizację tak, żeby potrzeby te zaspokoić, zapewniając Szpitalowi, podstawy działania gwarantujące zrównoważony rozwój w medycznym, ekonomicznym i społecznym zakresie.

Zakres prac przewidzianych w trakcie realizacji przebudowy jest  stosunkowo rozległy. Powierzchnia wewnętrzna przebudowywanego oddziału wynosi 1378,06 m2.

Data utworzenia: 23 Czerwiec 2020  11:03:49  Ostatnia edycja: 23 Czerwiec 2020  11:14:18  Autor: Katarzyna Nowicka

Dodane:19 Kwiecień 2024  12:28:09  |  Wydarzenia