Poniedziałek, 24 Czerwca 2024 r.
Imieniny: Jana i Danuty

Grupa miłośników podróży po Polsce zawitała do Koła

W dniu 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, grupa turystów z Poznania i Wrocławia przybyła, aby zwiedzić i poznać uroki stolicy Powiatu Kolskiego – miasta Koła. O najciekawszych miejscach w naszym mieście przybyłym gościom opowiadał licencjonowany przewodnik, społecznik kolski Jacek Skrycki.

Turyści rozpoczęli zwiedzanie na placu przed kolskim ratuszem, gdzie przywitał ich Pan Jacek Skrycki oraz krótko przedstawił historię miasta. Następnie grupa udała się do pobliskiej Fary, stanowiącej jeden z najcenniejszych zabytków gotyckiej architektury sakralnej w Wielkopolsce. Tuż obok natomiast przyjezdni mieli okazję zwiedzić Klasztor Ojców Bernardynów. Część klasztoru zachowała swoją gotycką architekturę, natomiast kościół trójnawowy został wybudowany w stylu barokowo-rokokowym. W dalszej części turyści wraz z przewodnikiem udali się do ruin zamku gotyckiego wzniesionego na polecenie króla Kazimierza Wielkiego, które położone są na lewym brzegu Warty. Warto zaznaczyć, iż obecnie na zamku trwa zabezpieczenie fragmentu muru północnego współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Grupa miłośników turystyki zatrzymała się także na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kole oraz wyremontowanym dworcu kolejowym, który odzyskał dawny blask i obecnie spełnia standardy europejskie.

Na pamiątkę wizyty w Kole, turyści otrzymali gadżety promocyjne oraz broszury informacyjne. Goście nie kryli zadowolenia z wizyty w Kole i zadeklarowali, że bardzo chętnie ponownie odwiedzą Powiat Kolski, który skrywa w sobie jeszcze wiele pięknych zakątków.

Do atrakcyjnych miejsc pod względem turystycznym, wartych odwiedzenia przez turystów z pewnością należą: Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Soli w Kłodawie znajdująca się 600 m pod powierzchnią ziemi, Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie czy Pałac Kreutzów w Kościelcu.

Warto w tym miejscu wspomnieć o planach utworzenia w Starostwie Powiatowym w Kole Punktu Informacji Turystycznej, który ma zachęcić oraz ułatwić mieszkańcom oraz turystom wędrówkę po powiecie kolskim.

Powiat Kolski w centrum Polski!

Data utworzenia: 21 Sierpień 2020  08:20:10  Ostatnia edycja: 21 Sierpień 2020  08:22:14  Autor: Katarzyna Nowicka

Turystyka
w Powiecie Kolskim

Najbliższe wydarzenia

Multimedia wideo

XXIII POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY KOLSKIEGO

Dodane:24 Czerwiec 2024  07:39:05  |  Wydarzenia

Przydatne linki

(063) 26 -17 -836     starostwo@starostwokolskie.pl    www.starostwokolskie.pl

Starostwo Kolskie

 • ul. Sienkiewicza 21/23
  62-600 Koło
 • Sekretariat (063) 26 -17 -836
  Biuro podawcze (063) 26-17-841
  fax: (063) 27- 25- 825
 • starostwo@starostwokolskie.pl
 • poniedziałek- piątek
  godz. 7:30 – 15:30
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizowany jest przez Instytutut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl. Rozliczenie PIT.
Realizacja: F&A MEDIA