Piątek, 26 Kwietnia 2024 r.
Imieniny: Marzeny i Marii

Mamy kolejne pół mln zł na szpital!!!

Z wielką radością możemy Państwa poinformować, że Powiat Kolski otrzymał kolejne wsparcie z przeznaczeniem na rzecz kolskiego szpitala. W dniu dzisiejszym w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Starosta Kolski Robert Kropidłowski podpisał umowę na dofinansowanie powiatu. Ze strony Wojewody Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie podpisała Wicewojewoda Pani Aneta Niestrawska.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów przyznano z rezerwy budżetowej środki finansowe w kwocie 498.400,00 zł z przeznaczeniem dla Powiatu Kolskiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Zakup sprzętu – wyposażenie pracowni endoskopii w SP ZOZ w Kole”.

Dzięki otrzymanym środkom finansowym z budżetu państwa oraz środkom finansowym z powiatu kolskiego SP ZOZ w Kole może rozstrzygnąć przetarg na wyposażenie pracowni endoskopii na kwotę ponad 620 tys. W ramach tej kwoty kolski szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt do endoskopii:

• wideokolonoskop z dodatkowym kanałem „Water-Jet”  i insuflatorem CO2 -  2 kpl.
  • wideogastroskop z dodatkowym kanałem „Water-Jet” - 2 kpl.
  • automatyczna szafa do przechowywania endoskopów z systemem suszenia - 1 kpl.
  • stół do badań endoskopowych -  1kpl.
  • system cyfrowej archiwizacji i rejestracji badań endoskopowych wraz ze stanowiskiem komputerowym i drukarką  – 1 kpl.
  • stanowisko do automatycznego mycia i dezynfekcji  endoskopów giętkich – 1 kpl.

Przypomnijmy, że w dniu 28 września 2019 roku na spotkaniu w Kole z mieszkańcami powiatu kolskiego Premier Mateusz Morawiecki obiecał pomoc kolskiemu szpitalowi. W dniu 22 czerwca 2020 r. podpisano umowę na dofinansowanie w wyniku, której Powiat Kolski otrzymał 1,2 mln zł  z budżetu państwa na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Przebudowa oddziału chirurgii w SP ZOZ w Kole wraz z wyposażeniem”. Cieszymy się, że Pan Premier dotrzymał słowa i dzisiejsze wsparcie jest już drugim dofinansowaniem naszego szpitala. Łącznie Powiat Kolski otrzymał 1,7 mln zł.

Data utworzenia: 11 Grudzień 2020  11:48:09  Ostatnia edycja: 11 Grudzień 2020  11:50:02  Autor: Artur Szafrański

Dodane:26 Kwiecień 2024  14:40:06  |  Wydarzenia