Piątek, 29 Marca 2024 r.
Imieniny: Amalii i Wiktoryna

KOLEJNE AUTO PRZYSTOSOWANE DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W NASZYM POWIECIE

W grudniu Powiat Kolski podpisał umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, efektem której jest zakup kolejnego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych dla kolejnej gminy w naszym powiecie.

Tym razem Gmina Kłodawa na rzecz Urzędu Miasta i Gminy Kłodawa wystąpiła z wnioskiem do PFRON w ramach realizowanego przez Powiat kolski "Programu wyrównywania różnic między regionami III" w obszarze "D" (likwidacja barier transportowych) o dofinansowanie zakupu mikrobusa dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa w przemieszczaniu się osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie do zakupu fabrycznie nowego pojazdu 9 – osobowego ( 8 + kierowca ) w wersji standardowej dostosowanego do przewozu 8 osób niepełnosprawnych ( w tym 1 na wózku inwalidzkim) ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Całkowity koszt realizacji projektu - 130.500,00 zł

Dofinansowanie ze środków PFRON 60% kosztów projektu – 78.300,00 zł

Udział innych niż Fundusz źródeł finansowania projektu: środki gminy – 52.200,00 zł

Zakup mikrobusa 9 -osobowego ( 8 + kierowca) dostosowanego do przewozu 8 osób niepełnosprawnych 9 (w tym 1 na wózku inwalidzkim) – Renault Trafic Grand Pack Clim Energy DCI 145HDw znacznym stopniu przyczyni się do likwidacji barier transportowych poprzez zadania i działania realizowane na rzecz osób niepełnosprawnych, przez Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłodawie. Dzięki zakupionemu pojazdowi osoby niepełnosprawne będą mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, umacniając i rozwijając więź ze środowiskiem. Mikrobus umożliwi dzieciom niepełnosprawnym z terenu gminy Kłodawa realizację obowiązku szkolnego w warunkach przystosowanych do ich potrzeb , a ze względu na znaczne odległości dzielące placówki szkolno – wychowawcze w Kole z miejscem ich zamieszkania, często położonym na obszarze wiejskim, koniecznym jest zorganizowanie przewozów do/z tych placówek. Zakup przystosowanego samochodu w pełni zaspokoi istniejące potrzeby transportowe, zapewniając komfort i bezpieczeństwo osobom niepełnosprawnym. Ilość potrzeb w zakresie wsparcia usługą transportową osób niepełnosprawnych w różnych obszarach jest bardzo szeroka dlatego też zasadne jest posiadanie pojazdu, który będzie gwarantował wysoką jakość realizacji owych potrzeb.

Data utworzenia: 03 Luty 2021  09:41:44  Ostatnia edycja: 03 Luty 2021  14:10:52  Autor:

Dodane:29 Marzec 2024  02:24:47  |  Wydarzenia